Naga MarketsDigital Stock exchange panelMinęły już czasy, kiedy chcąc wymienić walutę, musiałeś biegać po całym mieście i szukać najtańszego kursu. Nie musisz stać w kolejkach, nie musisz spieszyć się, aby zdążyć przed zamknięciem placówki. Dziś możesz kupować i sprzedawać waluty z domu, siedząc przed komputerem.


Zalety wymiany waluty w internecie

Te artykuły również Cię zainteresują
Główną zaletą wymiany waluty online jest to, że możemy to zrobić praktycznie cały czas i w każdym miejscu, wystarczy nam do tego jedynie dostęp do internetu. Jeszcze jakiś czas temu, musieliśmy w tym celu udać się do odpowiedniej placówki (czy to do stacjonarnego kantoru, czy do banku), odczekać swoje w kolejce, a potem mogliśmy kupić lub sprzedać walutę. Oczywiście, o ile w kasie nie zabrakło gotówki.

Obecnie możemy wymieniać walutę jeszcze przed pójściem do pracy lub w trakcie przerwy obiadowej – wtedy kiedy mamy czas i kiedy nam wygodnie. Wymiana waluty w sieci jest zawsze bardziej opłacalna niż w stacjonarnym kantorze czy w placówce bankowej, ponieważ e-interesy nie muszą inwestować w lokale w centrach miast czy w specjalne miejsca do przechowywania gotówki. Jako że wymiana odbywa się bezgotówkowo, nie musimy także obawiać się, że ktoś da nam fałszywe banknoty.

Platformy wymiany walut

Społecznościowy typ platformy pozwala na wymianę walut bezpośrednio pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami, a jej rola ogranicza się do pozostawania miejscem handlu walutą. Podstawową wadą platform społecznościowych jest fakt, że możemy wymieniać tylko te waluty, jakimi obracają dani użytkownicy – zazwyczaj są to tylko najpopularniejsze i najbardziej powszechne waluty.

Musimy także czekać na odpowiednią ofertę, nie mogąc wymienić waluty od razu, kiedy jest nam to potrzebne. Ponadto ta forma wymiany waluty nie zawsze okazuje się najtańsza.

Bankowe platformy walutowe

Niektóre banki także zauważyły jak wielki potencjał ma handel walutą w internecie i założyły bankowe platformy walutowe. Jednak ich sporym minusem jest to, że są ściśle powiązane kapitałowo i organizacyjnie ze swoją podstawową, bankową działalnością – dlatego też niezależne kantory online mogą zaproponować niższe ceny walut swoim klientom, podczas gdy te bankowe już nie.

Wyższe ceny walut nie są jednak jedynym powodem, dla których Polacy wolą korzystać z niezależnych kantorów online; być może jest to spowodowane zniechęceniem i awersją wobec samego banku. Przed wejściem w życie ustawy antyspreadowej z 2011 roku kredytobiorcy nie mieli wyboru i musieli akceptować wysokie bankowe kursy walut. Dziś, gdy mają szansę wyboru, decydują się zaufać kantorom internetowym.

Kantory internetowe

Najbardziej opłacalną formą wymiany waluty w internecie są kantory internetowe. Kupując i sprzedając w ten sposób walutę, możemy oszczędzić nawet do 8% wymienialnej sumy – w zależności od jej wielkości i waluty. Dodatkowo oszczędzamy także na kosztach przelewów, których zdecydowana większość jest bezpłatna.

Kantor internetowy ergokantor.pl to kantor walutowy, w którym transakcje dokonywane są za pośrednictwem serwisu oraz bankowości internetowej. Wymiana walutowa odbywa się bezgotówkowo – tylko za pośrednictwem rachunków bankowych. Dlatego do wykonania wymiany waluty potrzebujemy przynajmniej dwóch kont: w złotówkach i walutowe, w walucie którą chcemy kupić lub sprzedać.

Aby dokonać wymiany waluty wystarczy utworzyć swoje konto na ergokantor.pl  i wybrać interesujący nas kurs. Po jego zatwierdzeniu, kurs pozostaje już niezmienny. To klient decyduje kiedy, jaką kwotę i po jakim kursie wymienia. Potem przelewamy na konto kantoru określoną sumę w jednej walucie i otrzymujemy przelew zwrotny na wskazane konto (które może także należeć do osoby trzeciej) w walucie wymienialnej. Wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym, w ramach tego samego banku. Zazwyczaj cała transakcja trwa od 15 do 30 minut.

W ergokantor.pl walutę możesz wymieniać zawsze, przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu – wystarczy Ci tylko dostęp do internetu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

4 KOMENTARZE

  1. wymieniam, polecam, oszczędzam. najlepiej mieć dwa kantory por ręka i w nich sprawdzać najlepsze kursy. ostatnio czytełem ze znowu jakis kantor wchodzi na rynek, nie pamiętam jaki…ale zaraz będzie bombardowanie reklamami i siędowiem.

  2. Faktem jest, że zawsze w e-kantorach jest korzystniej niż w zwykłych, ale trzeba wybrać taki, który oferuje nie tylko dobre ceny walut, ale też możliwie najtańsze lub bezpłatne przelewy. Ważna też jest szybkość transakcji oraz księgowanie wpłat i wypłat. Dla mnie, przy firmowych transakcjach to kluczowa sprawa. Dlatego przypadł mi do gustu Amronet, przelewy ekspresowo, wymiana w parę minut, obsługiwane są wszystkie banki, co też znacznie ułatwia międzynarodowe przelewy, a tym samym sprawną współpracę z zagranicznymi kontrahentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here