Naga MarketsDane jasno pokazują, że w czasie pandemii i pomimo kryzysu gospodarczego, najbogatszy 1% ludzkości zwiększył swój majątek do ponad 10 bilionów dolarów. Jacek Kubrak, wieloletni inwestor podczas konferencji Invest Cuffs 2021 przyglądał się zachowaniu najbogatszych i pokazywał jak zarabiają pieniądze oraz jak te pieniądze zarabiać mogą również inwestorzy indywidualni.

  • Jacek Kubrak mówi między innymi o Wielkim Resecie oraz Osobliwości Technologicznej
  • Pierwsza to teoria spiskowa sugerująca, że elity chcą wykorzystać pandemię koronawirusa do wprowadzenia nowego światowego porządku
  • Druga zakłada natomiast, że sztuczna inteligencja wkrótce wyprzedzi intelektualnie ludzi
  • Zarejestruj się na stronie investcuffs.pl, żeby odebrać dostęp do wszystkich nagrań z konferencji Invest Cuffs 2021.

Te artykuły również Cię zainteresują
1%, czyli czemu najbogatsi cały czas się bogacą pomimo kryzysu

Światowi miliarderzy “radzili sobie nadzwyczaj dobrze” podczas pandemii koronawirusa, powiększając swoje i tak już ogromne fortuny do rekordowego poziomu 10,2 bilionów dolarów. Raport szwajcarskiego banku UBS wykazał, że miliarderzy zwiększyli swój majątek o ponad jedną czwartą (27,5%) w szczytowym momencie kryzysu, od kwietnia do lipca, gdy miliony ludzi na całym świecie straciły pracę lub z trudem radziły sobie pomimo wsparcia rządowych programów.

Nie trzeba być jednak miliarderem, aby znaleźć się w elitarnej grupie najbogatszych ludzie na świecie. Osoba musiałaby zarabiać średnio 515 371 dolarów rocznie, aby dołączyć do pierwszego 1%. Daje to w przeliczeniu około 2 miliony złotych rocznie.

Raport wykazał, że miliarderzy w większości skorzystali z zakładów na ożywienie światowych rynków akcji, gdy znalazły się one na dnie podczas globalnych blokad w marcu i kwietniu. UBS powiedział, że bogactwo miliarderów osiągnęło “nowy szczyt, przewyższając poprzedni na poziomie 8,9 bilionów dolarów osiągnięty pod koniec 2017 roku”. Liczba miliarderów również osiągnęła nowe maksimum na poziomie 2189, rosnąc z pułapu 2158 w 2017 roku.

Josef Stadler, szef globalnego działu family office w UBS, który zajmuje się bezpośrednio najbogatszymi ludźmi na świecie, powiedział: “Miliarderzy radzili sobie wyjątkowo dobrze podczas kryzysu Covid, nie tylko przetrwali burze, ale również zyskali, gdy rynki tylko odbiły”

Stadler powiedział, że super-bogaci byli w stanie skorzystać z kryzysu, ponieważ mieli “zasoby”, aby kupić więcej akcji firm, gdy rynki akcyjne na całym świecie notowały dynamiczny krach. Globalne rynki akcji odbiły się od dna, odrabiając znaczną część strat. Akcje niektórych firm technologicznych – które często są własnością miliarderów – wzrosły bardzo gwałtownie.

Jak przyznaje natomiast Jacek Kubrak za sukcesem najbogatszych nie stoi żadna tajemna wiedza, a proste porzekadło, że “pieniądz robi pieniądz”. Przy wartych miliony lub miliardy alokacjach w funduszach gwarantujących średnio od kilku do kilkunastu procent zysku rocznie, otrzymywany zwrot z inwestycji jest z całą pewnością więcej niż zadowalający.

Sprawdź również wykłady innych prelegentów podczas Invest Cuffs 2021:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here