Naga MarketsJak już pisałem w podsumowaniu tygodnia na poniedziałkowym otwarciu szykuje się niezła jazda.

W piątek pomimo zamkniętego rynku kasowego w USA zostały opublikowane bardzo złe dane z amerykańskiego rynku pracy. Notowania kontraktów terminowych poszły ostro w dół, sugerując że w poniedziałek rynek otworzy się luką w dół. Przy takim scenariuszu indeks S&P500 będzie testował wsparcia a jest ich nie mało i nie są wcale tak mocno oddalone.

 wykressp500

Pytaniem pozostaje czy wsparcia wytrzymają oraz czy są przesłanki fundamentalne do utrzymania trendu wzostowego.

Kupować czy nie kupować akcje w poniedziałek

W moim odczuciu należy kupować. Raport z rynku pracy dotyczył marca a to już przeszłość. Teraz jest kwiecień a to już zupełnie nowy kwartał. Rynek powinień bardziej skupić się na tym jak ten drugi kwartał będzie wyglądał niż na tym jak wyglądają dane z preszłości.

W tym tygodniu rozpocznie się również sezon raportowania wyników za pierwszy kwartał. Jak zwykle sezon wyników otworzy w środę po sesji Alcoa. Po piątkowej publikacji none farm payrolls rynek prawdopodobnie zdyskontuje słabe wyniki pierwszego kwartału większości spółek na poniedziałkowym otwarciu. To co będzie miało ogromne znaczenie w najbliższych tygodniach to to jak firmy będą pokazywać swoje prognozy do końca roku. Jeżeli spółki mimo słabszego pierwszego kwartału utrzymają swoje prognozy na rynku powinno być spokojnie, a trend powinień się utrzymać. Jeżeli jednak spółki masowo zaczną obniżać swoje prognozy zysków na rynku może pojawić się strach.

Ciekawe Spółki Raportujące Wyniki w Przyszłym Tygodniu

  • Jak już wspomniałem wyżej w środę po sesji swoimi wynikami za pierwszy kwartał pochwali się Alcoa. Publikacja tego raportu pomimo, że nie jest to topowa spółka, zawsze ustawia oczekiwania rynku co do całego kwartału. Naprawdę ważne raporty zaczną pojawiać się dopiero w przyszłym tygodniu kiedy to dane zaprezentują duże banki.

Ważne dane makro w przyszłym tygodniu

  • Podczas środowej sesji światło dzienne ujrzą również minutki z posiedzenia FED sprzed 3 tygodni. Poznamy dokładny schemat myślenia banku centralnego oraz to w jaki sposób doszło do usunięcia słowa „patient” z ich ostatniego komunikatu. Pojawi się wiele wypowiedzi obserwatorów rynku w kontekście słabego raportu z rynku pracy i jego wpływu na zachowanie FED na posiedzeniu za 3 tygodnie.

Rynki Warte Uwagi w Przyszłym Tygodniu (Ropa, Złoto)

  • W tym tygodniu chcę zwrócić Waszą uwagę na dwa duże rynki. Ropa naftowa oraz złoto są silnie skorelowane z dolarem amerykańskim a ten mocno spadał na piątkowej sesji. Jeżeli ten ruch będzie kontynuowany to złoto i ropa powinny być bardzo bycze w najbliższym okresie

ropawykres

wykreszloto

 

 

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here