TMS


Który trader nie chciałby poprawić swoich wejść w transakcję? Możliwe jest stworzenie znacznie lepszej metody wejścia, jednak nie musisz (i nie powinieneś) szukać innych wskaźników lub pokładać nadzieję na znalezienie jakiegoś triku. 

Zamiast tego, jeśli chodzi o wejścia w pozycje to, są pewne koncepcje, które mogą być używane przez każdego tradera i przy dowolnej metodzie tradingowej handlu. Przeprowadzę Cię przez wskazów i filtry, których używam w moim tradingu, by znaleźć o wiele lepsze miejsce na zawarcie transakcji. 

1) Lokacja

Zacznijmy od razu od najlepszego filtra wejścia. Lokalizacja oznacza, że ​​podejmujesz się transakcji tylko na kluczowych poziomach cenowych lub w ich pobliżu. Takie punkty lokacji to zazwyczaj wsparcie / opór, podaż / popyt, średnie ruchome, poziomy Fibonacciego lub szczyty / dołki swingów.

Najtrudniejszym elementem dla tradera-amatora jest odpuszczenie sobie sygnałów, kiedy nie występują one przy takich poziomach, ponieważ czuję on, że coś go omija. Jednak w dłuższej perspektywie, podejmowanie tylko tych transakcji, które faktycznie występują na kluczowych poziomach, może mieć ogromny wpływ na twój trading, bowiem często zwiększa to jakość sygnału, a także może pomóc w poprawie wyników.

Wskazówka: ustaw alerty cenowe na kluczowych poziomach cenowych, a następnie poczekaj, aż cena tam dotrze. Przestań polować na sygnały i pozwól, aby cena sama do ciebie przyszła.

2) Konfluencja z wyższymi ramami czasowymi

Powszechnie wiadomo, że handel na wyższych interwałach może być korzystny. Kiedy twoje wyższe i niższe ramy czasowe są zgodne, transakcje zwykle przebiegają znacznie sprawniej. Dotyczy to szczególnie traderów podążających za trendem / momentum, którzy mogą odnieść dużą korzyść trzymając się tej zasady.

Średnie kroczące mogą być tutaj doskonałym narzędziem filtrującym. Na poniższym zrzucie ekranu zobaczysz 20-okresową SMA  z wykresu 4-godzinnego w kolorze fioletowym i 20-dniową SMA (Na 4H to 120 SMA) w kolorze białym. Gdy cena jest powyżej lub poniżej obu średnich kroczących, trendy mogą utrzymywać się przez długi czas, a inwestorzy mogą korzystać z tych trendów, by księgować duże zyski.

3) Znaj kondycję rynku

Niewielu traderów śledzi to o czym mowa w punkcie trzecim, a nawet jest tego świadomych. W szczególności brakuje tego traderom, którzy handlują tylko na niewielu rynkach.

Istotne dla tradera jest, by wiedział (1) w jakich warunkach rynkowych jego metoda sprawdza się najlepiej, a następnie na tej podstawie (2) wybrał rynki, które znajdują się w odpowiedniej fazie. Zbyt często traderzy spekulujący z trendem próbują handlować na rynkach będących w zakresie lub też o niskim momentum; traderzy handlujący na odwrócenie spalają się w okresach silnych trendów; lub, szczególnie podczas niskiej zmienności, traderzy nie mogą pozostać poza rynkiem, kiedy nie mają przewagi.

Dobór rynku i wiedza, które warunki rynkowe najlepiej sprawdzą się w twojej metodzie, to całkowicie pomijane pole w tradingu detalicznym. Rotacja rynku w oparciu o warunki rynkowe jest znaczną częścią mojego tradingu i to właśnie temu podejściu przypisuję ogromną część własnego sukcesu.

4) Rozmiar sygnału

Długoterminowe formacje wykresów składające się z wielu świec mają zazwyczaj znacznie wyższą wartość prognostyczną niż pojedyncze sygnały świecowe. Już widzę tych wszystkich ludzi, którzy się z tym nie zgadzają i wierzą, że pojedyncze pin bary są sposobem na zbicie fortuny, jednak nawet badania potwierdziły, że formacje wieloświecowe mają większą wartość prognostyczną.

We własnym tradingu szukam długoterminowych formacji, które mogą obejmować 30-50 świec, tak jak na poniższym przykładzie formacji głowy z ramionami. Te większe formacje zapewniają znacznie lepszy kontekst i mogą opowiedzieć całą historię o tym, co dzieje się między kupującymi i sprzedającymi oraz jak zmieniają się siły między obiema stronami.

5) Czynniki konfluencji

Punkt ten jest kontynuacją poprzedniego. Podobnie jak podejmowanie decyzji handlowych w oparciu o większą liczbę świec jest zwykle bardziej skuteczne, handel z większą liczbą czynników konfluencji również może poprawić jakość twoich transakcji.

Zawsze pozwól, aby to wykresy opowiedziały ci historię i słuchaj jej uważnie. Im więcej masz czynników konfluencji, które wspierają twój pomysł na transakcję, zazwyczaj tym lepszy jest sygnał.

Jeśli posiadasz dziennik tradera – a żaden trader nie powinien handlować bez dobrego dziennika – możesz śledzić, w jaki sposób ilość czynników konfluencji wpływa na trafność twoich sygnałów i ogólną stopę zyskownych transakcji. Szukam przynajmniej 3 czynników konfluencji, zanim wezmę pod uwagę daną transakcję transakcję, co w moim przypadku oznacza “lokalizację”, wyższe ramy czasowe i formację wieloświecową.

Oczywiście, rodzaj czynników konfluencji może się różnić w zależności od metody handlu, ale podstawowa koncepcja sprawdza się dla wszystkich typów traderów.

Koncepcje zawarte w tym wpisie możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal , który oferuje ponad 125 instrumentów handlowych >>

6) Sygnały, przy których ‘nie musisz myśleć’

Chociaż wymaga to pewnego doświadczenia, jest to także znak, że dobrze znasz metodę, na podstawie której handlujesz. Po spojrzeniu na wykres powinieneś w ciągu kilku sekund zdołać powiedzieć, czy jest jakiś interesujący setup, czy nie. NIE oznacza to jednak, że wchodzisz od razu, ale powinieneś być w stanie stwierdzić, czy warunki rynkowe wyglądają dobrze, czy widzisz obiecującą formację, czy może rynek w ogóle dla ciebie nie działa.

W każdą niedzielę badam 27-28 rynków, a wstępny proces selekcji trwa tylko około 30/40 minut, skąd przechodzę z 27 do 10 rynków; Eliminuję wszystkie pary, które nie pasują do moich kryteriów, a także te, na których warunki rynkowe nie sprzyjają mojemu stylowi. Jestem w stanie w ciągu kilku sekund powiedzieć, czy rynek pozostaje na liście do obserwacji, czy też nie spina się z moją metodą.

Poniższy cytat jest jednym z moich ulubionych w tym kontekście. Po obejrzeniu dziesiątek formacji wykresów, rozwiniesz wyczucie, czy rynek jest w sprzyjającym stanie, czy nie i możesz to stwierdzić niemal natychmiast. Jednak nie oznacza to, że ​​po prostu wskakujesz na rynek i otwierasz transakcję. Najpierw przeglądasz listę kontrolną, by sprawdzić, czy to, co widzisz, rzeczywiście jest poprawnym setupem.

“Zwykle wiem, co zamierzam zrobić po 10 sekundach; reszta to tylko ponowne sprawdzenie.” – Magnus Carlsen

Jak widać, wskazówki dotyczące wejść w transakcje są uniwersalne i mogą być stosowane przez dowolnego tradera oraz mogą sprawić, że każda metoda będzie bardziej niezawodna.

Pozostałe tłumaczenia z portalu Tradeciety.com znajdziesz pod tagiem Tradeciety


logo Tradeciety tcArtykuł powstał dzięki współpracy Comparic.pl z Tradeciety.com, portalem tworzonym przez dwóch traderów – Rolfa i Moritza, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat tradingu w artykułach, podcastach oraz nagraniach wideo. Oryginalny tekst znajdziesz na Tradeciety.com.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here