Naga Markets

Jak kupić euro (EUR) w Plus500?Kurs euro względem polskiego złotego w ostatnich dniach, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wystrzelił w górę z trzymiesięcznych minimów i przekroczył granicę 4,50 zł. Jednym z powodów takiej zwyżki jest interwencja Narodowego Banku Polskiego, który uzasadnił takie działanie tym, że tańszy złoty i w rezultacie wyższy kurs euro będzie korzystniejszy dla polskiego eksportu i gospodarki.

Chęć utrzymania kursu EUR/PLN powyżej 4,50 zł przez polski bank centralny może być potencjalnym impulsem do dalszej zwyżki i możliwego powrotu notowań polskiej waluty w kierunku wyższych poziomów. Tym bardziej, że była to pierwsza interwencja NBP na rynku walutowym od ponad 10 lat.W prosty i wygodny sposób handlować w oparciu o kurs EUR/PLN oraz innymi parami walutowymi powiązanymi z euro można dzięki platformie Plus500. Umożliwia ona błyskawiczne zawieranie transakcji, zarówno zajmując krótkie, jak i długie pozycje na notowaniach par walutowych. Jak tego dokonać, dowiedzieć można się z tego artykułu.

Jak kupić/sprzedać CFD na euro w Plus500?

Jeśli już założyliśmy konto w platformie oraz dodaliśmy na nie środki, wystarczy, że odnajdziemy właściwy kurs powiązany z euro.

1. Po zalogowaniu, naszym oczom powinno ukazać się główne okno platformy. Z tego miejsca, możemy już błyskawicznie wyszukać interesujący nas kurs wykorzystując pole wyszukiwarki.

(ceny poglądowe)

2. Jeśli jednak interesują nas inne pary walutowe notowane na rynku walutowym, to po lewej stronie w kolumnie z listą kategorii instrumentów, należy odnaleźć zakładkę “Forex”. W niej znajdują się trzy grupy kursów walutowych: Główne, Pozostałe, Egzotyczne. Po wybraniu jednej z nich, przejdziemy do listy dostępnych do handlu par walutowych.

3. Wróćmy jednak do kurs EUR/PLN, który odnaleźliśmy w wyszukiwarce. Naszym oczom ukazała się lista zawierające powiązane notowania. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym elementom związanym z handlem daną walutą.

  • Zmiana – pokazuje o ile w dzisiejszej sesji bieżąca cena zmieniła się od ceny otwarcia
  • Sprzedaj i Kup – ceny, po których można w danej chwili zakupić bądź sprzedać walutę
  • Wysoki/niski – najwyższy i najniższy kurs, po którym dana waluta była sprzedawana bądź kupowana danego dnia
  • Ikona gwiazdki – dodanie kursu walutowego do ulubionych
  • Ikona dzwonka – ustawienie powiadomienia dotyczącego kursu
  • Ikona informacji – otwiera okienko informacji o kursie. W nim odnaleźć można informacje z kalendarza makroekonomicznego, opinię przedsiębiorców czy więcej danych o notowaniach na żywo.
(ceny poglądowe)

4. Interesuje nas zakup EUR/PLN, czyli zajęcie pozycji długiej. Aby tego dokonać, w odpowiadającym tej spółce pasku, wybierzmy opcję “Kup”. Aby zająć pozycję krótką, tzw. short, należy wybrać opcję “Sprzedaj”.

AVA Trade

5. Po prawej stronie powinno pojawić się okno z opcjami zakupu. Spójrzmy na kolejne ustawienia i opcje, które możemy wybrać.

(ceny poglądowe)

Ilość – ilość waluty, którą chcemy zakupić. Minimalna kwota zakupu w tym przypadku 1000 euro. Jedna bez obaw! Biorąc pod uwagę dźwignię 1:20 dla tego instrumentu, wymagane jest zainwestowanie zaledwie 50 euro.

  • Zamknij z zyskiem/stratą – czyli Stop Limit oraz Stop Loss. Pozwala na automatyczne zamknięcie pozycji, gdy cena osiągnie dany poziom
  • Zaawansowane – ujawnia dodatkowo opcje, takie jak Zlecenie stop kroczący, które jest rozwiniętym w działaniu Stop Lossem, który podąża wraz ze wzrostem kursu oraz Kup, gdy kurs wynosi, które jest zleceniem zakupu po określonym kursie
  • Info – pokazuje więcej opcji o depozycie, kosztach finansowania oraz o sesjach handlowych. Bardzo ważnymi informacjami jest dźwignia, która w przypadku akcji wynosi 1:20. Więcej o dźwigni, przeczytać można tutaj.
(ceny poglądowe)

Warto skorzystać z platformy Plus500, by w wygodny sposób kupować i sprzedawać waluty, ale także akcje spółek, złoto, kryptowaluty lub handlować ropą naftową w formie kontraktów CFD!

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Nie czekaj! Handluj z Plus500 już dziś!


Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Plus500

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500.

Poniżej znajduje się lista artykułów, które mogą pomóc z innymi problemami i odpowiedzieć na pytania związane z platformą:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBudimex z najkorzystniejszą ofertą na drogę wodną do przekopu Mierzei Wiślanej
Następny artykułKurs dolara rośnie we wtorek: Spojrzenie techniczne na GBP/USD, EUR/USD i NZD/USD
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here