Naga Markets

Jak kupić akcje Tesla Inc. w Plus500?Akcje Tesli od początku tego roku podrożały o blisko 700% niesione na fali kolejnych sukcesów spółki zarządzanej przez Elona Muska.

 • Dzięki spełnieniu kryteriów dołączenia do S&P 500, akcje Tesli ostatecznie zostały włączone w skład benchmarku przed kilkoma dniami: 21 grudnia.
 • To kluczowy kamień milowy w historii spółki, ale oczy inwestorów zmierzają już w kierunku następnego: pokonania rekordowej bariery 500 tys. samochodów wyprodukowanych w jednym roku.
 • Przebicie tej granicy oznaczałoby wypełnienie niezwykle ambitnego celu, który wyznaczony został jeszcze zanim pandemia sparaliżowała światowy przemysł samochody i spowodowała runięcie popytu na pojazdy.
 • Elektryczna rewolucja w motoryzacji ma wywołać tranzycję kierowców z silników spalinowych na napęd elektryczny, a Tesla może być częścią tego wielkiego ruchu. Jak kupić/sprzedać CFD na akcje popularnego amerykańskiego koncernu, dowiedzą się Państwo z tego artykułu.

Jak kupić lub sprzedać CFD na akcje Tesli w Plus500?

Jeśli już założyliśmy konto w platformie Plus500 (jak to zrobić, dowiedzieć się można z wpisu pod tym linkiem) oraz dodaliśmy na nie środki, wystarczy, że odnajdziemy sekcję przeznaczoną akcjom z zagranicznych giełd. W tym przypadku interesują nas akcje z amerykańskiego parkietu.1. Po zalogowaniu, naszym oczom powinno ukazać się główne okno platformy. Tak naprawdę, już z tego miejsca mamy możliwość zakupu/sprzedaży CFD na akcje Tesli, z uwagi, że jest to obecnie jeden z najczęściej kupowanych instrumentów na platformie Plus500 przez globalnych użytkowników.

(ceny poglądowe)

2. Jeśli jednak interesuje nas zakup/sprzedaż m.in. opcji put oraz call powiązanych z notowaniami Tesli, to po lewej stronie w kolumnie z listą kategorii instrumentów, należy odnaleźć zakładką “Opcje na akcje”. W niej, nieco niżej, powinien znajdować się napis “Tesla”. Po wybraniu go, przejdziemy do listy dostępnych instrumentów związanych z akcjami spółki Elona Muska.(ceny poglądowe)

3. Wśród dostępnych instrumentów są kontrakty CFD na akcje Tesli oraz opcje put oraz call.

Opcje – kontrakty, za których pośrednictwem sprzedawca daje nabywcy prawo (nie obowiązek) kupna lub sprzedaży określonej liczby jednostek instrumentu bazowego po z góry ustalonej cenie (“Cena wykonania”) w określonym czasie (ograniczonym określoną datą ważności). Kupujący posiada opcję kupna („Call”) lub sprzedaży („Put”) instrumentu bazowego. Do czynników, które decydują o cenie Opcji należą między innymi: różnice pomiędzy aktualną ceną a ceną wykonania.
Platforma Plus500, umożliwia handel Opcjami CFD na Indeksy po zróżnicowanych kursach wykonania, które najlepiej odzwierciedlają stawki indeksów bazowych.

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym elementom związanym z handlem danym instrumentem.

 • Zmiana – pokazuje o ile w dzisiejszej sesji bieżąca cena zmieniła się od ceny otwarcia
 • Sprzedaj i Kup – ceny, po których można w danej chwili zakupić bądź sprzedać akcje
 • Wysoki/niski – najwyższa i najniższa cena, po której dane akcje byłaysprzedawane bądź kupowane danego dnia
 • Ikona gwiazdki – dodanie instrumentu do ulubionych
 • Ikona dzwonka – ustawienie powiadomienia dotyczącego akcji
 • Ikona informacji – otwiera okienko informacji o akcjach

4. Interesuje nas zakup/sprzedaż akcji Tesla. Aby tego dokonać, w odpowiadającym tej spółce pasku, wybierzmy opcję “Kup” lub “Sprzedaj”.

AVA Trade
(ceny poglądowe)

5. Po prawej stronie powinno pojawić się okno z opcjami zakupu/sprzedaży. Spójrzmy na kolejne ustawienia i opcje, które możemy wybrać.

 • Akcje – liczba akcji, które chcemy zakupić. Możliwy jest zakup dziesiętnych części akcji
 • Zamknij z zyskiem/stratą – czyli Stop Limit oraz Stop Loss. Pozwala na automatyczne zamknięcie pozycji, gdy cena osiągnie dany poziom
 • Zaawansowane – ujawnia dodatkowo opcje, takie jak Zlecenie stop kroczący, które jest rozwiniętym w działaniu Stop Lossem, który podąża wraz ze wzrostem ceny oraz Kup, gdy kurs wynosi, które jest zleceniem zakupu po określonej cenie
 • Info – pokazuje więcej opcji o depozycie, kosztach finansowania oraz o sesjach handlowych. Bardzo ważnymi informacjami jest dźwignia, która w przypadku akcji wynosi 1:1, czyli de facto, dźwigni w tym przypadku nie ma. Więcej o dźwigni, przeczytać można tutaj.
(ceny poglądowe)

To wszystko! Jak widać, zakup lub sprzedaż akcji Tesli z wykorzystaniem Plus500 jest naprawdę banalnie prosty i błyskawiczny.

Warto skorzystać z platformy Plus500, by wygodny sposób kupować i sprzedawać akcje polskich spółek, ale także złoto, kryptowaluty lub akcje znanych zagranicznych firm, takich ja Facebook, Twitter czy Amazon w formie kontraktów CFD.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Nie czekaj! Handluj z Plus500 już dziś!


Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Plus500

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Poniżej znajduje się lista artykułów, które mogą pomóc z innymi problemami i odpowiedzieć na pytania związane z platformą:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułElon Musk i Ray Dalion wkrótce zainwestują w BTC – uważa Max Keiser
Następny artykułZłoto dotarło do oporu i zawraca. Analiza techniczna XAU/USD, 28 grudnia 2020 r.
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here