Naga Markets

Jak kupić akcje CD Projekt w Plus500?Akcje CD Projekt są obecnie na ustach wszystkich z uwagi na premierę długo oczekiwanej gry Cyberpunk 2077 ze stajni największego polskiego studia gamingowego. Gra okazała się naprawdę dobra, pomimo sporej ilości bugów i glitchy, których niestety nie usunął w pełni patch opublikowany tuż po wydaniu gry.

Już teraz wiadomo, że gra pobiła rekord liczby zakupionych egzemplarzy poprzez preordery osiągając wynik 8 mln sztuk i przebijając królujące do tej pory w tej kategorii Grand Theft Auto V z rezutatem 7,1 mln.CD Projekt poinformował także, że już pierwszego dnia po premierze nakłady finansowe na wyprodukowanie oraz marketing gry w pełni się zwróciły.

Kontrakty CFD na akcje CD Projekt zakupić można poprzez platformę Plus500. Jak tego dokonać, dowiedzieć można się z tego artykułu.

Jak kupić/sprzedać akcje CD Projekt w Plus500 w formie CFD?

Jeśli już założyliśmy konto w platformie oraz dodaliśmy na nie środki, wystarczy, że odnajdziemy sekcję przeznaczoną akcjom z polskiej giełdy.

1. Po zalogowaniu, naszym oczom powinno ukazać się główne okno platformy. Tak naprawdę, już z tego miejsca mamy możliwość zakupu lub sprzedaży CFD na akcje CD Projekt, z uwagi, że jest to obecnie jeden z najczęściej kupowanych instrumentów na platformie Plus500 przez polskich użytkowników.

(ceny poglądowe)

2. Jeśli jednak interesuje nas zakup lub sprzedaż akcji innych spółek z polskiego parkietu, to po lewej stronie w kolumnie z listą kategorii instrumentów, należy odnaleźć zakładką “Akcje”. W niej, nieco niżej, powinien znajdować się napis “Polska”. Po wybraniu go, przejdziemy do listy dostępnych akcji polskich spółek.

3. Naszym oczom ukazała się lista CFD na akcje polskich spółek. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym elementom związanym z handlem danym instrumentem.

AVA Trade
 • Zmiana – pokazuje o ile w dzisiejszej sesji bieżąca cena zmieniła się od ceny otwarcia
 • Sprzedaj i Kup – ceny, po których można w danej chwili zakupić bądź sprzedać akcje
 • Wysoki/niski – najwyższa i najniższa cena, po której dane akcje byłaysprzedawane bądź kupowane danego dnia
 • Ikona gwiazdki – dodanie instrumentu do ulubionych
 • Ikona dzwonka – ustawienie powiadomienia dotyczącego akcji
 • Ikona informacji – otwiera okienko informacji o akcjach
(ceny poglądowe)

4. Interesuje nas zakup/sprzedaż akcji CD Projekt. Aby tego dokonać, w odpowiadającym tej spółce pasku, wybierzmy opcję “Kup”/”Sprzedaj”.

5. Po prawej stronie powinno pojawić się okno z opcjami zakupu/sprzedaży. Spójrzmy na kolejne ustawienia i opcje, które możemy wybrać.

 • Akcje – liczba akcji, które chcemy zakupić. Możliwy jest zakup dziesiętnych części akcji
 • Zamknij z zyskiem/stratą – czyli Stop Limit oraz Stop Loss. Pozwala na automatyczne zamknięcie pozycji, gdy cena osiągnie dany poziom
 • Zaawansowane – ujawnia dodatkowo opcje, takie jak Zlecenie stop kroczący, które jest rozwiniętym w działaniu Stop Lossem, który podąża wraz ze wzrostem ceny oraz Kup, gdy kurs wynosi, które jest zleceniem zakupu po określonej cenie
 • Info – pokazuje więcej opcji o depozycie, kosztach finansowania oraz o sesjach handlowych. Bardzo ważnymi informacjami jest dźwignia, która w przypadku akcji wynosi 1:1, czyli de facto, dźwigni w tym przypadku nie ma. Więcej o dźwigni, przeczytać można tutaj.

  (ceny poglądowe)

 

Platforma Plus500 umożliwia zakup i sprzedaż CFD na akcje polskich spółek, ale także złoto, kryptowaluty lub akcje znanych zagranicznych firm, w tym Tesli!

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Plus500

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500.

Poniżej znajduje się lista artykułów, które mogą pomóc z innymi problemami i odpowiedzieć na pytania związane z platformą:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNotowania pszenicy- dlaczego cena pszenicy nadal spada?
Następny artykułPrognoza przeceny dolara o kolejne 5% do połowy 2022 roku
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here