Naga MarketsW następstwie ostatniego spotkania EBC, Credit Suisse po raz drugi w tym roku zmienił swoje rekomendacje odnośnie EUR/USD. Jaka przyszłość kreuje się przed tą para zdaniem szwajcarskiego banku?


Credit Suisse twierdzi, że szeroki zakres luzowania ilościowego w strefie euro może spowodować odejście inwestorów od wspólnej waluty. Obserwowane dzisiaj niskie stopy procentowe już są wystarczającym impulsem do poszukiwania wyższych stóp zwrotu poza strefą, zwłaszcza gdy pojawiają się obawy, że ECB może jeszcze bardziej je obniżyć.

z83Zdaniem banku ostatnie posiedzenie EBC tylko dolało oliwy do ognia. Na spotkaniu decydenci mieli wyrazić nadzieję, że zagraniczny dług EMU może pomóc załagodzić ewentualne niedobory wynikające z programu QE.

Credit Suisse ustala nową rekomendację dla EUR/USD: 3 miesięczny TP znajduje się na poziomie 1.05 (wcześniej 1.09), zaś za rok para znaleźć ma się na poziomie 0.98 (wcześniej 1.02. Dodatkowo, analitycy banku odnotowują zauważalny wzrost utrzymywanych krótkich pozycji na crossach EUR z pozostałymi walutami krajów G10. Ich zdaniem, jeżeli EUR zastąpi JPY w roli taniej waluty finansującej, obserwowany trend może mieć znacznie dalszy zasięg, na szkodę dla wspólnej waluty.

Tygodniowy wykres EUR/USD z zaznaczonymi poziomami, które zdaniem Credit Suisse są kluczowe. Niebieska krzywa pokazuje jeden ze scenariuszy zachowania się ceny w nadchodzącym roku.
Tygodniowy wykres EUR/USD z zaznaczonymi poziomami, które zdaniem Credit Suisse są kluczowe. Niebieska krzywa pokazuje jeden ze scenariuszy zachowania się ceny w nadchodzącym roku.

Więcej informacji dotyczących pozycji dużych graczy znajdziesz na stronie eFXplusConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here