Naga Markets140 na Eurojenie według Golman SachsGoldman Sachs przedstawił w zeszłym tygodniu aktualne prognozy zmian na rynku Forex do końca bieżącego roku oraz na lata 2014-2016 (wyniki zaprezentowano w tabelach pod artykułem). Jeden z największych banków inwestycyjnych świata w sporządzonym raporcie opisał również swoje spostrzeżenia co do obecnej i przyszłej sytuacji rynków walutowych.

Przedstawiciele instytucji finansowej twierdzą, że waluty EM z potrzebami zewnętrznego finansowania pozostaną pod presją do momentu zamknięcia ich deficytów na rachunkach. Słabszy wzrost przyniesie ze sobą niższy napływ kapitału, czego efektem będzie dodatkowa deprecjacja. Pomimo występowania pewnych znaków poprawy, deficyty na rachunkach bieżących  są nadal na tyle duże, że popyt krajowy charakteryzować będzie spowolnienie. Goldman Sachs spodziewa się spadku wartości w większości krajów z deficytem EM, przede wszystkim INR, TRY, ZAR oraz IDR.

Pośród największych i najbardziej imponujących niespodzianek i rewizji stałych zakładanych wzrostów znajdują się waluty europejskie. W szczególności EUR oraz GBP, które posiadają obecnie największy potencjał do dynamicznego wejścia w ostatnie miesiące bieżącego roku. Korekty w górę od oczekiwanych zysków powinny doprowadzić do wyższych wpływów. W porównaniu do walut nieuropejskich zakładane jest także wzmocnienie CHF, SEK oraz NOK.

Goldman Sachs zwraca również uwagę, że w strefie pomiędzy Euro oraz Wielką Brytanią, ciężko wskazać walutę przodującą. UK posiada kilka słabszych pozycji wewnętrznych, z drugiej strony zalicza jednak więcej pozytywnych niespodzianek wzrostowych.

Co do USD, sprawa wydaje się być bardziej skomplikowana. Wyjątkowo słabe przepływy kapitału i ciągły deficyt w obrotach bieżących pozwalają na dojrzenie zakresu osłabienia waluty, pomimo silniejszego wzrostu w bezwzględnych wartościach. Bez pozytywnych zmian w przeciągu najbliższych miesięcy, zachęcenie inwestorów do zachowania ich inwestycji w USA może okazać się naprawdę kłopotliwe. Nie zmienia to oczywiście faktu, że dolar amerykański najprawdopodobniej wzmocni się w porównaniu do najsłabszych walut EM, utrzymując dotychczasowe rangi różnicowe.

Cross

Cross

Za efxnews.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here