Naga MarketsJak używać wskaźników analizy technicznej w Plus500?Witamy ponownie w serii podstaw inwestowania z brokerem Plus500 oraz Comparic.pl! W ostatnich wpisach dowiedzieliśmy jak wykorzystywać narzędzia analizy technicznej do handlu poprzez platformę Plus500. Wygodne i intuicyjne zintegrowanie zaawansowanych funkcji w podglądowe wykresy ułatwia i przyspiesza podejmowanie decyzji inwestorskich.

Tym razem spojrzymy jak włączenie bezpośrednio w platformę kolejnego kluczowego narzędzia w rękach tradera pozwala ułatwić życie każdemu inwestorowi korzystającemu z Plus500.Zatem, w tym wpisie przyjrzymy się bliżej kalendarzowi makroekonomicznemu.

Plus500

Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500.

A w tym artykule, krok po kroku, przedstawimy jak skorzystać z kalendarza makroekonomicznego zintegrowanego w platformę Plus500

  • Jeśli jeszcze nie masz konta na platformie Plus500, jak tego dokonać dowiesz się z tego artykułu.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać podstawowe funkcje platformy Plus500, sprawdź ten wpis.
  • Jeśli zamierzasz sprawdzić, jak zakupić lub sprzedać akcje przez Plus500, skorzystaj z tego poradnika.
  • Jeśli chcesz poznać podstawy obsługi wykresu, wybierz ten wpis.
  • Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o podstawach analizy technicznej i jak ją wykorzystać na platformie Plus500, przeczytaj ten artykuł.
  • Aby nauczyć się jak stosować oscylatory i zaawansowane wskaźniki AT bezpośrednio poprzez platformę Plus500, rzuć okiem na ten artykuł.

Jak używać kalendarza makroekonomicznego w Plus500?

Kalendarz makroekonomiczny na platformie Plus500 dostępny jest w dwóch wygodnych i szybko dostępnych miejscach.

Kalendarz makroekonomiczny w menu głównym

(ceny poglądowe)

1. W ekranie głównym platformy, po kliknięciu w ikonę “Menu”, pojawi się rozwijana lista. Z niej wybierzmy opcję “Kalendarz Makroekonomiczny”

(ceny poglądowe)

2. Dysponując opcjami w górnym panelu możemy przeglądać planowane wydarzenia na kolejne dni, ale także dla wybranego przedziału czasowego.

(ceny poglądowe)

3. Możliwe jest także skorzystanie z listy planowanych przez spółki “Działań korporacyjnych”.W tej zakładce przeglądnąć można planowane przez spółki wypłaty dywidend czy publikacje raportów finansowych.

Kalendarz makroekonomiczny dla wybranego instrumentu

Jeśli chcemy znaleźć wydarzenia, które istotne są tylko dla danego instrumentu finansowego, po prostu odnajdźmy go na liście instrumentów.

1. Załóżmy, że chcemy sprawdzić, jakie wydarzenia makroekonomiczne związane z kursem EUR/USD planowane są w najbliższym czasie.

Odnajdźmy zatem EUR/USD na liście instrumentów. Kliknijmy w instrument bądź w ikonke “Kup”.

(ceny poglądowe)
(ceny poglądowe)

2. Po prawej stronie powinno ukazać się menu, w którym na samym dole dostępna jest rozwijana opcja “Nadchodzące wydarzenia”.3. Po kliknięciu w listę “Nadchodzące wydarzenia”, ukaże się lista istotnych dla danego instrumentu wydarzeń makroekonomicznych.

Tak, to takie proste! Dzięki zintegrowaniu tak istotnego narzędzia jak kalendarz makroekonomiczny, inwestor jest w stanie bezpośrednio poznać kluczowe informacji dla danego waloru i to w błyskawiczny i wygodny sposób.

Mało tego! Dzięki prezentowaniu opcji kalendarza makroekonomicznego, trader może zostać ostrzeżony przed zawarciem niekorzystnej transakcji dzięki ostatniemu rzutowi oka na kalendarz makroekonomiczny dostępnemu w opcjach przy zakupie waloru.

Sprawdź opcję kalendarza makroekonomicznego już dziś!

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Dzięki szybko dostępnym funkcjom wykresu, handel na platformie Plus500 jest niezwykle prosty i intuicyjny. Nie pozostaje nic innego, jak samemu wypróbować brokera Plus500.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here