Naga Markets

Jak używać wskaźników analizy technicznej w Plus500?Witamy ponownie w serii podstaw

inwestowania z brokerem Plus500 oraz Comparic.pl! W ostatnich wpisach dowiedzieliśmy jak wykorzystywać narzędzia analizy technicznej do handlu poprzez platformę Plus500.

W tym wpisie przyjrzymy się bliżej kalendarzowi makroekonomicznemu.

Plus500

Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


A w tym artykule, krok po kroku, przedstawimy jak skorzystać z kalendarza makroekonomicznego zintegrowanego w platformę Plus500

Jak używać kalendarza makroekonomicznego w Plus500?

Kalendarz makroekonomiczny na platformie Plus500 dostępny jest w dwóch wygodnych i szybko dostępnych miejscach.

Bossa

Kalendarz makroekonomiczny w menu głównym

(ceny poglądowe)

1. W ekranie głównym platformy, po kliknięciu w ikonę “Menu”, pojawi się rozwijana lista. Z niej wybierzmy opcję “Kalendarz Makroekonomiczny”

(ceny poglądowe)

2. Dysponując opcjami w górnym panelu możemy przeglądać planowane wydarzenia na kolejne dni, ale także dla wybranego przedziału czasowego.

(ceny poglądowe)

3. Możliwe jest także skorzystanie z listy planowanych przez spółki “Działań korporacyjnych”. W tej zakładce przeglądnąć można planowane przez spółki wypłaty dywidend czy publikacje raportów finansowych.

Kalendarz makroekonomiczny dla wybranego instrumentu

Jeśli chcemy znaleźć wydarzenia, które istotne są tylko dla danego instrumentu finansowego, po prostu odnajdźmy go na liście instrumentów.

1. Załóżmy, że chcemy sprawdzić, jakie wydarzenia makroekonomiczne związane z kursem EUR/USD planowane są w najbliższym czasie.

Odnajdźmy zatem EUR/USD na liście instrumentów. Kliknijmy w instrument bądź w ikonkę “Kup” lub “Sprzedaj”.

(ceny poglądowe)
(ceny poglądowe)

2. Po prawej stronie powinno ukazać się menu, w którym na samym dole dostępna jest rozwijana opcja “Nadchodzące wydarzenia”.

3. Po kliknięciu w listę “Nadchodzące wydarzenia”, ukaże się lista istotnych dla danego instrumentu wydarzeń makroekonomicznych. Sprawdź opcję kalendarza makroekonomicznego na Plus500!

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPKP Cargo z imponującym odbiciem. Celem popytu okolice 10,70 zł
Następny artykułPKN Orlen rośnie o 10%. To już koniec trendu spadkowego?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here