Naga MarketsJak inwestować w złoto. ABC Inwestowania 2021Złoto niezmiennie pozostaje jednym z klasycznych sposobów na obronę swojego kapitału przed inflacją. Obecnie, istnieje wiele sposobów na to, jak można wykorzystać wzrost cen złota w celach inwestycyjnych. O tych sposobach w wykładzie w ramach ABC Inwestowania opowiedział Michał Stajniak.Złoto zyskuje na uznaniu inwestorów, a rynek ten stale wzrasta, na co zwrócił prelegent konferencji ABC Inwestowania 2021:

Złoto jest coraz bardziej popularne wśród inwestorów. Jest to powiązane z tym, że mamy bardzo duże obawy inflacyjne. Inflacja jest bardzo wysoka w wielu rejonach świata, w Polsce jest bliska 7%, a bardzo dużo wskazuje na to, że będzie ona coraz bardziej rosła. – stwierdził Michał Stajniak.

Inflacja to nie tylko problem Polski. W Stanach Zjednoczonych również jest bolączką Rezerwy Federalnej i rządzących, bowiem obserwowany wzrost poziomu cen jest najwyższy od kilku dekad. W październiku 2021 roku inflacja CPI wyniosła aż 6,2% (dane zannualizowane) – to o wiele wyżej od celu Fed wynoszącego 2% w średnim terminie.

Historycznie złoto uważane jest za ochronę przed inflacją czy spadkiem wartości pieniądza, dlatego inwestorzy również patrzą w taki sposób na tą inwestycję. – zauważył analityk XTB.

Wśród możliwości inwestowania w złoto Michał Stajniak wymienił m.in. inwestowanie na rynku fizycznym, poprzez fundusze ETF czy instrumenty pochodne.

– Historycznie sposobem inwestycji były monety złote, sztabki czy biżuteria, czy inne produkty ze złota. – wymienił przedstawiciel X-Trade Brokers. – W przypadku srebra również inwestujemy w sztućce czy innego rodzaju przedmioty. Jeśli chodzi o złoto, jest to mniej popularne, ale z kolei sztabki lub monety są bardzo rozpowszechnione.

W XX i XXI wieku sporo się jednak zmieniło i teraz inwestorzy mogą skorzystać z wielu możliwości lokowania swojego kapitału w złocie wygodnie z poziomu smartfona czy komputera.

– Nie jest to oczywiście jedyny sposób inwestycji. Mamy także możliwość inwestowania w tzw. “papierowe złoto”, poprzez np. fundusze ETF, które śledzą zachowanie jakiegoś konkretnego rynku. Kupują one złoto fizycznie i skłądują je w skarbcach i poprzez to, że mają odpowiednią ilość złota, to jednostka tego funduszu odzwierciedla zachowanie cen złota. – informował Michał Stajniak.

W dalszej części wykładu dokładnie omówił on wszelkie kwestie związane z kruszcem oraz rynkiem metali szlachetnych, na przykład te dotyczące analizy technicznej i fundamentalnej. Przedstawił także trendy makroekonomiczne kształtujące ten wyjątkowy rynek. Odnośnik do tej rozmowy znajduje się u góry artykułu.

Większa liczba prelekcji dostępna jest na stronie ABC Inwestowania w formule VOD:

ODBIERZ DOSTĘP DO VOD ABC INWESTOWANIA

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk akcje wykres | lpp gpw | gpw akcje | notowania ciech | orlen akcje notowania | kursy ropy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here