Naga MarketsStyczeń 2020 roku zapisze się w historii jako moment wybuchu epidemii koronawirusa, którego skutki rynki odczują przez kolejne miesiące. Głównie dlatego, że rosnąca liczba zakażonych sprowadza awersję do ryzyka, a ryzykowne aktywa zostały bez nowych pozytywnych impulsów po czterech miesiącach hossy. Efektem są wątpliwości co do kondycji globalnej gospodarki. 


Zdaniem analityków TMS ekonomiczne skutki epidemii nie są na tyle poważne, by zaprzepaścić fundamenty globalnego ożywienia, w które jeszcze na przełomie roku rynki tak usilnie wierzyły. Dla porównania, epidemia SARS z 2003r. osłabiła wzrost gospodarczy Chin o 1 pkt proc., przy czym śmiertelność wśród zakażonych była trzykrotnie wyższa niż obecnie. 

– Uważamy, że obawy o skutki koronawirusa są przesadzone, ale jednocześnie rynek potrzebuje oczyszczenia i zrównania wycen rynkowych z fundamentami – oceniają eksperci TMS Brokers w „Raporcie miesiąca”.

Perspektywy na 2020

– Jakkolwiek przemysł turystyczny może ucierpieć, tak efekt niższych cen paliw poprawia trakcyjność podróżowania, kiedy cały szum wokół epidemii ucichnie. Globalna gospodarka wciąż ma wsparcie w ekspansywnej postawie czołowych banków centralnych, a być może wkrótce i polityka fiskalna dołoży się do wzrostu. Rok 2020 zapowiada się bez eskalacji wojny handlowej, co czyni ogromną różnicę względem warunków panujących w ubiegłym roku – twierdzą analitycy TMS.

POBIERZ RAPORT

Jednak należy pamiętać o tym, że rynki finansowe zazwyczaj zwracają uwagę na to, co jest na topie i jak będą na informacje reagować inni uczestnicy rynku. Inwestorów nie interesują bowiem szczególnie naukowe argumenty na temat koronawirusa, ale informacje o tym, co w chwilach strachu zrobi większość.

Prognozy na temat ruchów inwestorów rynków finansowych znajdują się w „Raporcie miesiąca” analityków TMS Brokers. Analizują oni w nim ostatnie istotne wydarzenia oraz odpowiadają  na pytania – co kreowało notowania na rynku FX w ostatnim miesiącu? Co dalej z euro, dolarem amerykańskim i polskim złotym? Ponadto w raporcie piszą też o prognozach dla 19 par walutowych oraz o projekcjach walutowych TMS na tle oczekiwań rynkowych.

Nie czekaj, pobierz specjalny „Raport miesiąca” i dowiedz się więcej i nie daj się zaskoczyć! Ponadto zapoznaj się z długoterminowymi prognozami na 2020 rok i zestaw je ze swoją strategią inwestycyjną!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKto nie ryzykuje, ten nie pije szampana – ROKU (#ROKU) i spekulacyjna szansa wzrostów
Następny artykułOPEC obniża prognozy popytu – ING
Logo TMS
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski na polskim rynku, obecny również w Hiszpanii, na Litwie i Łotwie. Od lat zapewnia inwestorom dostęp do szerokiej gamy produktów z najważniejszych giełd świata - walut, kryptowalut, kontraktów na indeksy, surowce czy akcje. Wysoką jakość oferowanych przez firmę usług potwierdzają liczne nagrody m.in. Bloomberg EUR/PLN Forecast Accuracy, Ranking Q4 2018, FXCuffs 2018 Nagroda za transparentność oferty, Money.pl No.1 Forex Platform 2015, FX Week Short-Term Ranking 2015, Best Central Europe FX Broker 2011 - World Finance.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here