Naga MarketsJuż blisko 30 lat minęło od chwili, gdy na zachodnich rynkach inwestycyjnych pojawiła się tzw. Pasywna Rewolucja. Polski rynek do tej pory twardo się jej opierał, ale instrumenty pasywne zaczynają być coraz bardziej dostępne. Rodzime Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) oferują posiadają coraz szerszą ofertę produktów pasywne a domy maklerskie (nie tylko polskie), zaczęły oferować polskim inwestorom dostęp do zagranicznych ETF-ów.

  • Jak inwestować pasywnie w dobie kryzysu?

Debata online już w najbliższy piątek

Już w najbliższy piątek, tj. 22 maja o godzinie 11:00 odbędzie się debata online, której tematem przewodnim będzie „inwestowanie pasywne w dobie kryzysu”. Podczas tego wydarzenia eksperci rynkowi rozmawiać będą o funduszach pasywnych, spoglądając na nie przez pryzmat obecnego kryzysu. 

Te artykuły również Cię zainteresują
ZAKRES TEMATYCZNY

Podczas debaty zostaną poruszone następujący tematy:

  • Jak fundusze pasywne radzą sobie podczas kryzysu? Jak wygląda ich płynność, skuteczność oraz napływy aktywów?
  • ETF-y obligacyjne – dlaczego notowane są z dyskontem? O co w tym chodzi?
  • Ropa, złoto i inne towary – z czego wynikają aktualne problemy ETF? Czy są obszary inwestycyjne, w przypadku których ETF-y się nie sprawdzają?
  • Czy warto inwestować w ETF-y odwrócone i lewarowane?
  • Jak fundusze pasywne wpływają na rynek w czasie bessy? Czy dynamiczny wzrost ich znaczenia generuje ryzyko systemowe?
  • Dlaczego banki centralne skupują ETF-y? Jaki jest tego sens?

Przewidywany czas trwania to 60 minut.

UCZESTNICY

Dyskusję moderował będzie Artur Wiśniewski, założyciel Stockbroker.pl. W debacie udział wezmą:

  • Robert Sochacki, CFA, członek zarządu spółki Beta Securities, która wspólnie z AgioFunds TFI wprowadziła na GPW pierwszy polski ETF (BETA ETFWIG20TR).
  • Dariusz Lasek, DI, MPW, wiceprezes zarządu i dyrektor inwestycyjny TFI PZU – jednego z największych towarzystw w Polsce, które jest właścicielem platformy funduszy indeksowych inPZU.
  • Radosław Piotrowski, MPW, DI, CFA, CAIA, założyciel Rock Solid Investments, doświadczony zarządzający specjalizujący się w zagranicznych funduszach ETF.

Przez wzgląd na obecnie obowiązujące obostrzenia, całe wydarzenie transmitowane będzie online na Facebooku i YouTube.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzwartkowe sesje na minusie nie wpłynęły na poszczególne notowania
Następny artykułLPP osiąga wzrost sprzedaży w internecie o 381%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here