Naga Markets

Kontrakty na ropę naftową są najczęściej handlowanym instrumentem na światowych rynkach surowcowych od wielu lat. Nic dziwnego, surowiec ten jest przecież kluczowy dla wielu światowych gospodarek i tak zapewne będzie jeszcze przez wiele lat.

Listopada 2020 roku przyniósł jak do tej pory zwyżkę notowań ropy naftowej już o ponad 26% stwarzając świetna okazję inwestycyjną dla tych, którzy zdecydowali się zakupić kontrakty na ten surowiec na początku tego miesiąca.Platforma Plus500 zapewnia wiele możliwości handlu kontraktami na amerykańską ropę naftową WTI. Oprócz standardowego zajęcia pozycji długiej na notowaniach surowca, platforma w wygodny i szybki sposób zapewnia trading także opcjami Call i Put.

W tym artykule pokażemy, jak można zainwestować swoje środki w pasjonujący rynek ropy naftowej za pomocą świetnego narzędzia jakim jest platforma Plus500.

W poprzednich wpisach pokazaliśmy już m.in., jak można zakupić Bitcoina oraz inne kryptowaluty.

Jak kupić/sprzedać kontrakt CFD na ropę w Plus500?

Jeśli już założyliśmy konto w platformie oraz dodaliśmy na nie środki, wystarczy, że odnajdziemy sekcję przeznaczoną ropie naftowej.

1. Po zalogowaniu do platformy, naszym oczom powinno ukazać się główne okno platformy. Tak naprawdę, już tutaj mamy dostęp m.in. do zakupu kontraktu CFD na ropę naftową, z uwagi, że jest to jeden z najczęściej handlowanych instrumentów na platformie Plus 500.

(ceny poglądowe)

2. Jesteśmy jednak zainteresowani ujrzeniem wszystkim możliwości handlu instrumentami powiązanymi z notowaniami ropy. Po lewej stronie głównego okna znajduje się lewa kolumna, w której odnaleźć można zakładkę “Ropa”.

AVA Trade
(ceny poglądowe)

3. Po przejściu do zakładki “Ropa”, naszym oczom powinna ukazać się kompletna lista możliwych do wyboru instrumentów związanych z ropą naftową. Przede wszystkim jest to możliwość zajęcia długiej pozycji na kontrakcie CFD na ropę naftową, który jest dostępny pod hasłem “Ropa”.

Oprócz tego, platforma umożliwia zakup opcji na kurs ropy. Cytując definicję z ze strony plus500.pl:

Opcje – kontrakty, za których pośrednictwem sprzedawca daje nabywcy prawo (nie obowiązek) kupna lub sprzedaży określonej liczby jednostek instrumentu bazowego po z góry ustalonej cenie (“Cena wykonania”) w określonym czasie (ograniczonym określoną datą ważności). Kupujący posiada opcję kupna („Call”) lub sprzedaży („Put”) instrumentu bazowego. Do czynników, które decydują o cenie Opcji należą między innymi: różnice pomiędzy aktualną ceną a ceną wykonania.
Platforma Plus500, umożliwia handel Opcjami CFD na Indeksy po zróżnicowanych kursach wykonania, które najlepiej odzwierciedlają stawki indeksów bazowych.

4. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym elementom związanym z handlem danym instrumentem.

 • Zmiana – pokazuje o ile w dzisiejszej sesji bieżąca cena zmieniła się od ceny otwarcia
 • Sprzedaj i Kup – ceny, po których można w danej chwili zakupić bądź sprzedać instrument.
 • Wysoki/niski – najwyższa i najniższa cena, po której dana kryptowaluta była sprzedawana bądź kupowana danego dnia
 • Ikona gwiazdki – dodanie instrumentu do ulubionych
 • Ikona dzwonka – ustawienie powiadomienia dotyczącego kryptowaluty
 • Ikona informacji – otwiera okienko informacji o instrumencie

5. Załóżmy, ze teraz interesuje nas zakup standardowego kontraktu na ropę naftową. Aby tego dokonać, przy instrumencie “Ropa” wybierzmy opcje “Kup”.

(ceny poglądowe)

Po prawej stronie powinno pojawić się okno z opcjami zakupu. Spójrzmy na kolejne ustawienia i opcje, które możemy wybrać.

 • Baryłki – liczba baryłek, które chcemy zakupić
 • Zamknij z zyskiem/stratą – czyli Stop Limit oraz Stop Loss. Pozwala na automatyczne zamknięcie pozycji, gdy cena osiągnie dany poziom
 • Zaawansowane – ujawnia dodatkowo opcje, takie jak Zlecenie stop kroczący, które jest rozwiniętym w działaniu Stop Lossem, który podąża wraz ze wzrostem ceny oraz Kup, gdy kurs wynosi, które jest zleceniem zakupu po określonej cenie
 • Info – pokazuje więcej opcji o depozycie, kosztach finansowania, przyszłym kontrakcie oraz o sesjach handlowych. Bardzo ważnymi informacjami jest dźwignia, która w przypadku ropy wynosi 1:10. Zatem ruchowi bazowego instrumentu, czyli notowaniu ropy, towarzyszy 10-krotne zwiększenie zysku lub straty. Więcej o dźwigni, przeczytać można tutaj.

Zakup opcji Call oraz Put zasadniczo nie różni się w dużej mierze od kupna kontraktu CFD. Wszystkie opcje są podobne, a więcej o nich można dowiedzieć się z tego artykułu.

(ceny poglądowe)

Platforma Plus500 umożliwia kupowanie i sprzedawanie kontraktów CFD na ropę naftową, ale także na złoto, kryptowaluty lub akcje znanych spółek, w tym Tesli!

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLAFTORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych CFD odnotowuje straty podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Plus500

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.


Nie pozostaje nic innego, jak samemu spróbować tradingu poprzez platformę Plus500.

Poniżej znajduje się lista artykułów, które mogą pomóc z innymi problemami i odpowiedzieć na pytania związane z platformą:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) nieco wyżej
Następny artykułKurs złotego (EUR/PLN) straci na sprzeciwie Polski wobec UE – uważa Rabobank
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here