Naga MarketsPremier Aleksis Tsipras głośno nawołuje do odrzucenia propozycji kredytodawców w niedzielnym referendum.
Premier Aleksis Tsipras głośno nawoływał do odrzucenia propozycji kredytodawców w niedzielnym referendum.

W tym tygodniu Grecja znowu rozpoczyna swoją dominację na rynku FX – wyniki referendum pokazały bowiem, że Grecy opowiedzieli się na „nie” odnośnie propozycji poszerzenia programu zapomogowego przedłożonego przez kredytodawców. Barclays Capital w dzisiejszej nocie klienckiej próbuje odpowiedzieć na pytanie jak pozycjonować się w związku z tym.


Opcje walutowe wskazują na wysoką premię za ryzyko w przypadku wspólnej waluty. Jednomiesięczna zmienność na EUR zamknęła się w piątek w okolicach poziomów obserwowanych w październiku 2011 kiedy najpierw ogłoszono, a następnie odwołano referendum odnośnie programu zadłużeniowego:

m106

Greckie „nie” i prawdopodobne wyjście z unii monetarnej jest niezwykle negatywnym czynnikiem, który będzie wpływał pro spadkowo na euro w krótkim terminie – rynek walutowy musi bowiem ponownie wycenić stabilność unii monetarnej. Co więcej, deprecjacja EUR będzie wspierana przez działania podejmowane przez ECB – przedwakacyjny front-loading skupu papierów dłużnych w ramach QE w celu utrzymania kosztów kredytowania w strefie euro na niskim poziomie.

W momencie gdy Grecja opuści EMU (unię monetarną), uczestnicy rynku będą spekulowali na temat przyszłości innych gospodarek peryferyjnych, gdzie również coraz wyraźniej widoczne są głosy niezadowolenia odnośnie przynależności do strefy ero. Niepewność i brak konkretnych informacji odnośnie przyszłości Grecji na pewno będzie wpływał na wzmocnienie zmienności rynkowej.

W obecnym środowisku Barclays spodziewa się wzrostów na USD oraz JPY. Waluty mają zyskać szczególnie w stosunku do euro. W związku z tym Barclays Capital poleca utrzymywanie krótkich pozycji na EUR/USD oraz EUR/JPY.

EURJPYH4 06.07

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here