Naga MarketsI runda VIII edycji mobilnego konkursu edukacyjnego TMS Brokers dobiegła końca. Uczestnicy rywalizują o atrakcyjne nagrody pieniężne – do wygrania jest aż 10 000 złotych! Jakie strategie cieszyły się w minionym tygodniu największą popularnością i w jakie instrumenty najchętniej inwestowali użytkownicy?

  • Konkurs odbywa się na koncie DEMO i stanowi symulację gry na giełdzie.
  • Użytkownicy, wcielając się w rolę traderów mają za zadanie zainwestować wirtualne pieniądze tak, aby otrzymać najwyższą stopę zwrotu.
  • Punkty przyznawane są nie tylko za osiągnięcia inwestycyjne, ale i polecenie akcji znajomym.
  • Rozgrywka została podzielona na trzy rundy. Po każdej z nich uczestnik może wygrać 1000 złotych, zaś w rankingu generalnym – 10 000 złotych.
  • Dołącz do zabawy i walcz o realną gotówkę!

Tak przebiegała gra

Największa liczba transakcji była dokonywana w poniedziałek. Zwykle użytkownicy byli najbardziej aktywni między godziną 16:00 a 17:00. Inwestowano w aż 195 różnych instrumentów, m.in. 41 par walutowych, 15 indeksów, 86 CFD na akcje, 6 towarów rolnych, 4 kryptowaluty (ethereum, bitcoin – oparty o futures na bitcoin notowanego na Chicago Mercantile Exchange, btcusd oraz litecoin), 3 towary energetyczne  (Natgas, ropa WTI i brent), 1 metal przemysłowy (miedź), 4 metale szlachetne (złoto, srebro, platyna i pallad).Największy jednorazowy zysk wyniósł aż 6379,19 euro (na instrumencie Natgas – Gaz naturalny).

Które instrumenty cieszyły się popularnością?

Najczęściej uczestnicy stawiali na DE30 (kontrakt na DAX), Gold (złoto) i US100 (kontrakt na NASDAQ – amerykański indeks technologiczny). Dwa pierwsze przyniosły równocześnie największe zyski. Dochodowa okazała się także inwestycja w OILUS (ropa WTI). Największe straty przyniosły z kolei: NATGAS, US100 (kontrakt na Nasdaq) oraz US500 (kontrakt na indeks S&P500).

Jak grało TOP 3?

Uczestnik, który otrzymał największą stopę zwrotu (113,86 proc.) wykonał 28 transakcji, przy czym aż 27 z nich było zyskownych. Najbardziej dochodowa okazała się inwestycja w złoto (+2042 ,16 euro). Tuż za nim uplasował się konkursowicz, który największą stratę (-2951,18 euro), a zarazem największy zysk (+6379,19 euro) wypracował na inwestycji w gaz ziemny. Podobnie sytuacja przedstawiała się w przypadku trzeciego miejsca, choć tu strzałem w dziesiątkę okazało się OILUS (ropa WTI).

Do konkursu można dołączyć w dowolnym momencie. Rozgrywka trwa do 5 listopada.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here