Naga MarketsEquity crowdfunding, czyli udziałowe finansowanie społecznościowe, stało się w Polsce bardzo ciekawa alternatywą dla przedsiębiorstw w zakresie pozyskiwania kapitału. Największa platforma poświęcona crowdinvestingowi w Polsce, Beesfund, przeprowadziła do tej pory 73 kampanie, w ramach których spółki pozyskały ponad 44 tysiące inwestorów oraz niemal 44 miliony zł na dalszy rozwój. Dzięki swojej prostej formie oraz możliwości dotarcia do bardzo dużej grupy odbiorców, equity crowdfunding staje się ciekawa alternatywą dla finansowania poprzez GPW. Więcej na temat finansowania społecznościowego w XXI wieku podczas Invest Cuffs Online opowiadał Łukasz Zgiep, COO Beesfund.


Equity crowdfunding rozwija się w Polsce dynamicznie, to jednak nadal początek drogi

Teoria, że trzeba 10 tys. godzin, aby osiągać perfekcje w danej dziennie, została jakiś czas temu obalona przez dr Brooke N. Macnamara. Wyniki badań jej zespołu wskazały, że czas poświęcony na ćwiczenia praktyczne ma różny wpływ w zależności od dziedziny. Nikt jeszcze nie badał ile trzeba czasu aby osiągnąć perfekcję w equity crowdfundingu, ale w Beesfundzie mamy za sobą ponad 70 tys. praktyki, tworzenia i doskonalenia procesu emisji. W tym czasie dowiedzieliśmy się wielu rzeczy np. że ciągle można lepiej. Zapraszam na moją video prezentację, aby dowiedzieć się jak w 2020 przeprowadzić skuteczną emisję akcji swojej spółki oraz jak dobierać spółki do swojego portfela – komentował Łukasz Zgiep.

Beesfund w 2020 roku chce zrealizować do 60 zbiórek w ramach equity crowdfundingu, co w porównaniu do 2019 byłoby wartością dwukrotnie wyższą. W Polsce crowdinvesting rozwija się dynamicznie, jednak dla porównania w UK w  ten sposób finansowane jest 20% wszystkich innowacyjnych spółek.

Wykład przeprowadzony podczas Konferencji dla Inwestorów online. Spotkanie odbyło się w zastępstwie odwołanego Kongresu Invest Cuffs 2020. Subskrybuj kanał Portfel Polaka w serwisie YouTube i bądź na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here