Naga MarketsJak działają najlepsi traderzy? Wywiad z legendą tradingu Jackiem SchwageremZawsze warto uczyć się od najlepszych. Choć gość specjalny Invest Cuffs 2021, Jack Schwager, sam przyznaje, że nie jest najlepszy, to miał okazję dogłębnie rozmawiać z setkami największych traderów z Wall Street i na wylot zna kuluary inwestycyjnego centrum świata. To także autor wielu książek, które obecnie uznawane są za klasyki i lektury obowiązkowe dla każdego ambitnego tradera. Teraz, mają Państwo szansę obejrzeć niezwykły wywiad, który przeprowadziliśmy z nim w ramach kongresu Invest Cuffs 2021.

  • Jack Schwager był wyjątkowym gościem wydarzenia Invest Cuffs 2021
  • To trader z wieloletnim doświadczeniem, pracował także dla szeregu największych nowojorskich firm inwestycyjnych
  • Jest autorem serii książek: Czarodzieje Rynków, w tym najnowszej: Unknown Market Wizards
  • Wszystkie nagrania z Invest Cuffs 2021 dostępne są na stronie investcuffs.pl

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy trader powinien być zupełnie pozbawiony emocji?

Tak, właśnie tak uważam. Emocje oznaczają podstawowe instynkty, które są wynikiem ewolucji. Zatem, strach, który czujemy działając na rynku to część procesu ewolucyjnego. Na przykład, gdy widzimy, że jakieś zwierzę porusza liśćmi, możemy uznać, że to drapieżnik i przygotowujemy się do ucieczki. To w pewien sposób wbudowane w nasz umysł. A rzeczy, które ewolucyjnie wbudowane są w nas ewolucyjnie nie przekładają się na dobre umiejętności tradingowe. – wyjaśnił Jack Schwager.

– Jeden z traderów, z którym przeprowadziłem wywiad w ramach książki, Bill Eckhart, powiedział, że ewolucja gatunku ludzkiego sprawiła, że nasze umiejętności są tak słabe, że większość ludzi będzie radziła sobie gorzej niż losowe zajmowanie pozycji. – dodał gość Invest Cuffs.

– Co tak naprawdę ma na myśli to nie do końca ten znany motyw małpy rzucającej rzutki w papierowy arkusz zleceń i radzącej sobie tak dobrze jak menedżerowie funduszy. Ma na myśli to, że małpa poradzi sobie lepiej bo nie wpływają na nią ludzkie emocje. My naturalnie grawitujemy w kierunku, jak to Bill Eckhart ujął: “poszukiwania komfortu”. A rynek nie płaci za bycie w strefie komfortu. Wszystkie rzeczy związane z emocjami pogarszają wyniki. – podsumował Jack Schwager.

Więcej o roli w emocji w tradingu, czerpaniu satysfakcji z handlu czy różnych strategiach w tradingu w wyjątkowym wywiadzie z Jackiem Schwagerem, który był gościem Invest Cuffs 2021.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here