Naga MarketsJak działa finansowanie faktur w ING Przedsiębiorstwa, które mają problemy spowodowane zatorami płatniczymi, coraz częściej decydują się na skorzystanie z usługi faktoringu. Jest to bardzo skuteczne i korzystne rozwiązanie pozwalające zachować płynność finansową, która jest kluczową kwestią przy prowadzeniu biznesu. Na czym w praktyce polega finansowanie faktur i w jaki sposób można zastosować je w swojej firmie? Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

Do faktoringu z roku na rok przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. Duża w tym zasługa instytucji świadczących tego rodzaju usługi, w tym właśnie ING, oferujących elastyczne rozwiązania, które można dopasować do każdego rodzaju operacji finansowej. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Faktoring – czym jest i do czego służy?

Zanim jednak przejdziemy do praktycznych aspektów faktoringu, warto w prostych słowach wyjaśnić, na czym dokładnie polega taka usługa. Przez faktoring należy rozumieć proces polegający na wykupie przez podmiot świadczący usługę faktoringu nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw należnych im od kontrahentów z tytułu wystawionych faktur. Finansowanie faktur jest więc odpowiedzią na potrzeby tysięcy firm, które muszą zmagać się przede wszystkim z nieterminowymi płatnościami za zrealizowane usługi lub sprzedane towary.

Największe zalety faktoringu

Faktoring niesie ze sobą wiele korzyści, w tym przede wszystkim możliwość natychmiastowego uzyskania środków finansowych przez przedsiębiorcę, a co za tym idzie – zapewnienie stabilizacji przychodów oraz utrzymania płynności finansowej firmy. Ponadto, finansowanie faktur nie obciąża bilansu danego podmiotu gospodarczego, a także nie obniża jego zdolności kredytowej. Obecnie cała procedura może odbyć się w pełni na odległość, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Finansowanie faktur przez ING – krok po kroku

Skorzystanie z oferty ING jest bardzo proste i intuicyjne. Wszystko sprowadza się do wykonania zaledwie kilku kroków. W pierwszej kolejności przedsiębiorca musi założyć konto w systemie i potwierdzić swoje dane osobowe, kontaktowe, a także wykonać przelew weryfikacyjny (zwrotny na 1 zł). Po aktywowaniu dostępu do konta otwiera się możliwość przesłania faktury, która ma zostać sfinansowana. Dokument jest wówczas automatycznie analizowany i wysłany do kontrahenta w celu potwierdzenia transakcji. Jeśli potwierdzi on autentyczność faktury, ING przelewa środki na wskazany przez przedsiębiorcę numer rachunku. Należy jednak zaznaczyć, że ryzyko braku płatności ze strony kontrahenta nadal spoczywa na przedsiębiorcy, który otrzymał pieniądze. Jeśli więc odbiorca nie ureguluje należności, faktorant będzie musiał zwrócić faktorowi środki finansowe.

Faktoring – dlaczego warto?

ING Finansowanie Faktur to jeden z najbardziej optymalnych i przyjaznych dla przedsiębiorców sposobów na zadbanie o bieżące finanse firmy. Rozwiązanie to nie jest bynajmniej zarezerwowane wyłącznie dla klientów ING Banku Śląskiego, lecz skierowane do każdego zainteresowanego nim podmiotu gospodarczego. Maksymalna wartość finansowanej faktury wynosi w tym przypadku 100 000 zł, a wysokość limitu ogólnego to 200 000 zł. Co jednak istotne, pierwsza usługa jest w pełni darmowa, a więc przedsiębiorca nie płaci żadnej prowizji. Cały proces można zrealizować online, a pieniądze otrzymać nawet w dniu wystawienia faktury. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie finansowaniefaktur.pl. Tam też dostępny jest kalkulator, dzięki któremu przedsiębiorca ma możliwość sprawdzenia przybliżonej kalkulacji kosztu finansowania kolejnych faktur, przy czym ING i w tym przypadku podchodzi elastycznie do kwestii ceny – prowizje są negocjowane i szczególnie aktywnie korzystające firmy mogą liczyć na niższą cenę.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here