Historia giełdy, jak każda dobra opowieść ma swoich bohaterów. Osoby, które swoimi decyzjami, strategiami, czy zwykłym wyczuciem czasu dokonały niemożliwego i wdrapały się na sam szczyt. Philip Fisher, Warren Buffet, czy Jesse Livermore, to tylko kilka ikon inwestowania, o których usłyszał cały świat, a których osiągnięcia stały się niedoścignioną miarą giełdowego sukcesu.
Przygotowaliśmy dla Ciebie 6 pytań jednokrotnego wyboru, z krótkimi opisami graczy giełdowych, które sprawdzą, czy znasz wybranych legendarnych inwestorów. Zapraszamy do zabawy!

Czy znasz legendarnych inwestorów?

Człowiek, który rozbił Bank Anglii, zarabiając na upadku funta w 1992 r. miliard dolarów. Jego nazwisko rozpala wyobraźnię fanów teorii spiskowych:
Wyrocznia z Omaha. Największy fan Coca-Coli czy koncernu Gillette. Główny akcjonariusz i prezes holdingu Berkshire Hathaway:
Spekulantów wszech czasów urodzony w 1877 r. Niedźwiedź z Wall Street. Bohater bestsellera „Wspomnienia gracza giełdowego”:
Okrzyknięty przez „Morningstar” największym inwestorem giełdowym wszech czasów. Skupiał się na poszukiwaniu spółek, które w przyszłości mają największy potencjał do wzrostów. Największe zyski przyniosły mu akcje Motoroli. Autor książki "Zwykłe akcje, niezwykłe zyski":
Urodzony w 1944 roku symbol amerykańskiej Wall Street, który od 1977 do 1990 r. zarządzał funduszem Magellan pomnażając jego kapitał z 20 milionów USD do 14 miliardów USD:
Ojciec inwestowania indeksowego, twórca firmy inwestycyjnej Vanguard Group i pierwszego notowanego na giełdzie funduszu ETF:
Gracz giełdowy i profesor zwany "Dziekanem Wall Street". Uważany za ojca Value Investingu. Napisał książkę pt. „Inteligentny inwestor”, w której przedstawia zasady inwestowania w wartość:
"Quant King", matematyk, który podobno rozszyfrował rynki finansowe. Twórca funduszu Medallion Fund, który może się pochwalić średnioroczną stopą zwrotu w wysokości przeszło 66%:
"Steve Jobs" inwestowania jeden z pionierów automatyzacji i algorytmów inwestycyjnych. Założyciel największego na świecie funduszu hedgingowego — Bridgewater Associates:
„Król obligacji”. Założyciel i dyrektor zarządzający rodziną funduszy obligacyjnych PIMCO, posiadających ponad 1,92 bln USD w aktywach trwałych:
Legendarni inwestorzy
Uzyskałeś {{userScore}} z {{maxScore}} poprawnych odpowiedzi.
{{title}}
{{image}}
{{content}}

Sprawdź nasze kolejne wyzwania quizowe!

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNajlepszy kwartał na rynku złota od połowy 2020
Następny artykułZłoto i jen zyskają na fali słabnącego dolara? Okazje tygodnia na rynkach – GOLD, USD/JPY i AUD/JPY
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here