Naga Marketslogo-societe-generale-1W ostatnich godzinach dość mocno wybiły zarówno AUD/USD jak i NZD/USD. Dość mocno rozbudowane korekty dominujących na tych parach spadków każą zadać pytanie: Czy to jeszcze korekta, czy już nowy trend? Analitycy Societe Generale wyjaśniają wątpliwości i dzielą się swoim spojrzeniem na waluty z Antypodów.


NZD zwykle podążające za sąsiednim AUD, w tym tygodniu wysuwa się na prowadzenie w korekcyjnym wyścigu względem amerykańskiego dolara – zauważają analitycy SocGen. RBA jak na razie wstrzymuje się od działań, a nowozelandzka inflacja cen mieszkań wzrosła do 15% r/r. To wszystko składa się na poddanie w wątpliwość, czy rzeczywiście potrzebna jest kolejna obniżka stóp procentowych, która to decyzja może zapaść na spotkaniu RBNZ już w przyszłym tygodniu.

Sprawdź ofertę FxPro i zobacz jak ciasne mogą być spready.

Dodatkowo, należy mieć na uwadze kondycję Chin – największego gracza regionu i odbiorcy wielu dóbr produkowanych lub wydobywanych w Australii czy Nowej Zelandii. Dziś w nocy poznaliśmy kolejne dane dotyczące chińskiego PMI – wynik 49,6 rozczarowuje i wskazuje na dalsze problemy Państwa Środka. W związku z tym oraz sytuacją na amerykańskich papierach skarbowych, których rentowności wspierają USD względem walut surowcowych analitycy Societe Generale nie widzą powodu dla którego należałoby zamykać krótkie pozycje na NZD/USD.NZDUSD.nddH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here