Naga Marketslogo-societe-generale-1Równo o godzinie 13:00 polskiego czasu poznaliśmy wynik ostatniego głosowania członków BoE w sprawie wysokości brytyjskich stóp procentowych. Analitycy Societe Generale bardziej skupiają się jednak na prognozach odnośnie jak nisko może spaść GBP/USD – ponieważ jeśli sytuacja makroekonomiczna nie ulegnie gwałtownej zmianie, to nie widzimy przeszkód w kontynuacji bieżącego trendu – czytamy w dzisiejszej rekomendacji.


Przebicie psychologicznego poziomu 1,45 oznacza również utworzenie się na wykresie kabla nowych wieloletnich dołków. Tak nisko nie byliśmy od niemal pięciu lat – komentują analitycy Societe Generale. Trend spadkowy, który rozpoczął się w okolicach czerwca minionego roku zepchnął parę już o 1500 pips, a ostatnie tygodnie przyniosły dramatyczne przyspieszenie spadków. Spoglądając na miesięczny wykres pary widzimy, że przebiła ona dolne ograniczenie kanału wzrostowego jaki można było jeszcze do niedawna poprowadzić po ekstremach GBP/USD.

GBPUSDMonthlySchodząc do interwału dziennego można dostrzec faktyczne przyspieszenie spadków. Ta sytuacja nie powinna utrzymywać się długo i powinniśmy w nadchodzących dniach dostrzec oznaki korekty. Tak potężne spadki są dobrą okazją do “łapania spadających noży”. – przekonują analitycy SocGen. Jak daleko może sięgnąć korekta?

Chcesz wiedzieć jak handlują największe banki? Zapisz się na darmowy webinar o pozycjach dużych graczy.

Przełamane wsparcie na 1,45 stało się w tym momencie oporem, jednak niecałe 100 pips dzielące nas od tego poziomu wydaje się zbyt małą reakcją. Innym możliwym poziomem są okolice 1,4690, czyli rejony w których cena zawróciła w marcu zeszłego roku – zauważa Societe. Poziom ten wart uwagi jest z jeszcze innego powodu – okolice 1,4690 to również miejsce gdzie nakładają się na siebie wyznaczone przez analityków SocGen kanały. Rekomendacja na nadchodzące dni od banku jest następująca: posiadający krótkie pozycje na GBP/USD powinni uważnie monitorować sytuację na parze i nie dopuścić do oddania zbyt dużej części zysków. Pozostali, powinni śledzić wykres w poszukiwaniu oznak przewagi byków.

GBPUSDDailytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPołudniowy przegląd rynku – EUR/NZD +1.5% i nad istotnym oporem
Następny artykułPrzegląd walut G10 od Citi.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here