Naga Markets



Jak budować portfel pasywny za pomocą ETF dostępnych w Polsce?Inwestorzy doceniają niskie koszty posiadania funduszy pasywnych, wysoką płynność, w szczególności funduszy ETF, które mogą być kupowane i sprzedawane na giełdzie tak samo jak akcje. Na świecie jest obecnie notowanych ponad 7600 ETF, w których zgromadzone jest blisko 7,8 bilionów USD. Średni roczny wzrost aktywów tych funduszy w ostatnich 10 latach wynosi prawie 19,5%.

  • Na świecie notowanych jest obecnie ponad 7600 ETFów.
  • Ich popularność z miesiąca na miesiąc jest większa.
  • Są to instrumenty ogólnodostępne, mogą w nie inwestować początkujący inwestorzy.

Te artykuły również Cię zainteresują




2-4 marca 2021 odbędzie się Warsaw Passive Investment Conference

Już za kilkanaście dni odbędzie się konferencja, której jednym z patronów medialnych jest Comparic. Dziś w rozmowie z Redaktorem Marcinem Podlackim gościł Kamil Szymański z mBanku. Poruszone zostały następujące tematy:

Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Jak wykorzystać instrumenty pasywne dostępne w Polsce? Jak globalne trendy wpływają na lokalny rynek? Jak wśród rozwiązań pasywnych znaleźć te, które najlepiej dopasowane są do naszych potrzeb? Jak budować portfel pasywny na GPW? Co takiego w inwestowaniu pasywnym sprawia, że inwestorzy każdego roku coraz chętniej głosują swoimi pieniędzmi na ich korzyść? Bądźcie z nami on-line! Warsaw Passive Investment Conference odbędzie się już na początku marca!

7600 ETF’ów na świecie, mniej niż 10 w Polsce

Jak pokazują dane skumulowane, na świecie jest obecnie notowane ponad 7600 różnych ETF’ów. Instrumenty te dopiero od niedawna są notowane na GPW. Inwestorzy mogą zbudować portfel pasywny w oparciu o poniższe instrumenty.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Lista ETF’ów dostępnych w Polsce. Notowania z zamknięcia wtorkowej sesji. Źródło: gpw.pl

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here