Naga Markets
Kiedy musimy podjąć decyzję o tym, u którego pożyczkodawcy złożyć wniosek o pożyczki ratalne, może pojawić się problem. Oczywiście każdy lubi mieć wybór. Jednak kiedy możliwości jest zbyt wiele, zdecydowanie się na jedną z nich może zająć więcej czasu, niż byśmy chcieli. Jak bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę ratalną?

Jak znaleźć odpowiednią pożyczkę ratalna?

Pierwszym krokiem, który dzieli nas od bezpiecznego zaciągnięcia pożyczki ratalnej, jest jej wybór. Bez analizy dostępnych ofert nie znajdziemy odpowiedniego pożyczkodawcy, a co za tym idzie zaciągnięcie zobowiązania będzie wiązało się z ryzykiem. Dlatego też wraz z rozwojem branży Fintech na rynku zaczęły powstawać strony internetowe, takie jak: https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-ratalne/, umożliwiające szybką selekcję ofert. Warto wspomnieć, że porównywarki pożyczek udostępniają informacje wyłącznie o wiarygodnych pożyczkodawcach. Aby otrzymać wyłącznie interesujące nas pożyczki, należy wybrać odpowiednią kategorię, a następnie określić parametry zobowiązania, takie jak: kwota oraz okres kredytowania.

Następnie musimy przeanalizować, czy dana wysokość raty odpowiada naszym możliwościom finansowym. Jeśli tak, warto zapoznać się również z opinią ekspertów. Nie zapominajmy, że informacje te powinniśmy dodatkowo zweryfikować na stronie danej firmy pożyczkowej.Firmy pożyczkowe pod nadzorem KNF

22 lipca 2017 roku została wprowadzana nowelizacja przepisów, które regulują działalność firm pożyczkowych. Mowa tu o ustawie o kredycie konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715). Efektem zmian jest nałożenie na instytucje pożyczkowe obowiązku uzyskania zgody na prowadzenie działalności przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). To, czy wybrany przez nas pożyczkodawca działa zgodnie z prawem i posiada taki wpis, można sprawdzić na stronie internetowej KNF. W tym celu należy przejrzeć ogólnodostępny Rejestr Instytucji Pożyczkowych.

Przy tej okazji warto również wspomnieć, że pożyczkodawcy mają obowiązek udostępniać swoim klientom, takie informacje jak: stopę oprocentowania, całkowitą kwotę pożyczki czy też RRSO. Sprawdźmy również, czy wybrany pożyczkodawca udostępnia na swojej stronie internetowej umowę ramową. Warto zapoznać się z jej treścią, ponieważ taki dokument podpiszemy po zawarciu umowy.

Jak bezpiecznie złożyć wniosek o pożyczki ratalne?

Jeśli sprawdziliśmy wszystkie istotne informacje i wybraliśmy odpowiednią ofertę, możemy przejść do wnioskowania. W tym celu należy określić kwotę pożyczki oraz termin spłaty. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie formularza wniosku następującymi danymi: osobowymi, kontaktowymi, finansowymi oraz adresowymi. Nie można również zapomnieć o weryfikacji tożsamości, bez której pożyczkodawca nie przystąpi do rozpatrywania wniosku. Jeśli decyzja będzie pozytywna, pieniądze trafią na nasze konto.

Czas na ciekawostkę. Na jakie cele najczęściej zaciągana jest pożyczka ratalna przez internet? Jeśli Polacy podejmują decyzję dotyczącą wnioskowania o wsparcie finansowe, pieniądze przeznaczają na zakup sprzętu RTV i AGD, remonty, nieplanowane wydatki, takie jak naprawa samochodu. Jednak pamiętajmy, że każdy ma prawo wydać pożyczki ratalne na dowolny cel.

 

Artykuł sponsorowany.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here