Naga Marketsenter iotaJaguar Land Rover, obecnie największy brytyjski producent samochodów, przyznał, że testuje oprogramowanie, które pozwoli kierowcom samochodów zdobywać kryptowalutę IOTA jako nagrodę w zamian za udostępnianie danych.

Firma rozwija technologię nazywaną „inteligentnym portfelem”, która ma być instalowana w samochodach. Sposób jej działania polegałby  na  nagradzaniu kierowców samochodów marki Jaguar coinami IOTA w zamian za takie działania, jak umożliwienie ich pojazdom automatycznego zgłaszania użytecznych danych, takich jak zatory komunikacyjne lub dziury, do dostawców nawigacji lub władz lokalnych. Jak łatwo się domyślić, usprawni to wiele procesów zachodzących w ruchu drogowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kierowcy mogą również zdobywać nagrody, jeśli samochód uczestniczy w programie tzw. współdzielenia jazdy, powiedział mediom przedstawiciel Jaguara. Zdobyte w ten nowatorski sposób coiny mogą zostać wykorzystane na opłacenie opłat za przejazd, parkowanie i ładowanie samochodów elektrycznych.

Walka ze wszelkim złem

Ogólnym celem jest „osiągnięcie zerowej emisji, zerowej liczby wypadków i zerowego zatoru [drogowego]”, podała firma.

Firmy samochodowe o globalnym zasięgu badają już od paru lat oprogramowanie typu blockchain. Swoimi działaniami odkrywają tym samym różne sposoby, w jakie mogą wykorzystać tę technologię do realizacji swoich różnych potrzeb.

Brytyjska firma testuje wspomnianą technologię w nowej bazie inżynieryjnej Jaguar Land Rover w Shannon w Irlandii, gdzie inżynierowie wyposażyli już kilka pojazdów, w tym Jaguar F-PACE i Range Rover Velar, w funkcję inteligentnego portfela. Informacje te potwierdzili sami pracownicy Jaguara.

Nie ma jeszcze harmonogramu, kiedy system będzie dostępny na rynku – przyznał jednak Jaguar. Pozostaje czekać na dalsze newsy…

IOTA

Token IOTA opiera się na technologii rozproszonej księgi rachunkowej, która umożliwia ludziom i maszynom transfer pieniędzy i danych bez żadnych opłat transakcyjnych.

„Technologia inteligentna portfela może być łatwo dostosowana do wszystkich nowych pojazdów”, przekazał w piątek Reutersowi, współzałożyciel i współprzewodniczący rady nadzorczej IOTA.

„IOTA chce umożliwić interoperacyjność ze wszystkimi tymi różnymi graczami. Nie ma więc monety Jaguara, ani monety BMW, ale jeden uniwersalny token dla tej ekonomicznej maszyny” – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here