Naga MarketsJerome Powell, gubernator Fed

Większość ekspertów jest zdania, że Jerome ​​Powell (Fed) przedstawi jasną perspektywę zakończenia luzowania ilościowego, kiedy wygłosi swoje przemówienie w Jackson Hole w piątek. Zespół analityków Bloomberg Markets Live uważa, że zacieśnianie monetarne podniesie zarówno rentowności obligacji skarbowych, jak i amerykańską walutę. Jednocześnie siła gospodarki USA będzie nadal posłać S&P 500 do kolejnych rekordowych poziomów.

Kurs dolara (USD) prawdopodobnie przebije swój lokalny szczyt z 20 sierpnia

Zmniejszenie stymulacji oznaczałoby początek końca bezprecedensowego programu luzowania ilościowego Fed, środka nadzwyczajnego wprowadzonego, aby pomóc gospodarce poradzić sobie ze skutkami zeszłorocznego lockdownu. Zmniejszenie teoretycznie przyniosłoby wyższe, bardziej atrakcyjne stopy zwrotu z obligacji skarbowych, odciągając pieniądze od akcji i towarów. Poglądy społeczności analityków są podzielone co do tego, czy Powell przedstawi jaśniejszy pogląd na temat taperingu.Zespół MLIV zastanawiał się, co wydarzy się na rynkach. Oto niektóre ze wskazanych scenariuszy:

  • Indeks dolara (DXY) prawdopodobnie przekroczy swój lokalny szczyt z 20 sierpnia;
  • Istnieje duże ryzyko, że Fed może powstrzymać się od udzielania jakichkolwiek wskazówek. Może to również wzmocnić dolara, ponieważ inwestorzy szukają bezpieczeństwa w amerykańskiej walucie;
  • Niekorzystnym scenariuszem dla rynku akcji jest to, że potencjalny powrót obostrzeń skłoni Fed do opóźnienia redukcji. Obawa o ewentualne spowolnienie gospodarcze osłabi akcje.
fpmarkets
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here