Naga Markets

W przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oczy społeczności kryptowalut będą zwrócone szczególnie na paru kandydatów. Otóż o fotel głowy państwa ubiega się kilka osób, które głośno opowiadają się za adopcją Bitcoina. Wśród nich jest m.in. Robert F. Kennedy Jr., który wzbudza wiele kontrowersji wokół swojej osoby, ale i zjednuje sobie sympatyków. Jednym z nich jest współtwórca Twittera i CEO Block, czyli Jack Dorsey.

  • Kennedy Jr. jest zdeklarowanym przeciwnikiem CBDC i podatku od miningu. Niedawno ogłosił, że przyjmuje datki na swoją kampanię w BTC,
  • Startuje z ramienia partii Demokratycznej, czyli tej samej, z której Joe Biden, 

”On tego dokona”

Jedna z najbardziej znanych postaci w społeczności kryptowalut – Jack Dorsey – udostępnił na swoim Twitterze nagranie, na którym Robert F. Kennedy Jr. opowiada, w jaki sposób zamierza pokonać swoich rywali w wyścigu o fotel prezydenta USA.Bratanek byłego prezydenta – Johna F. Kennedy’iego – jest zdeklarowanym entuzjastą kryptowalut, przeciwnikiem działań SEC oraz administracji Joe Bidena, przyjmuje darowizny na swoją kampanię w cyfrowych aktywach i uważa Bitcoina za ”dobrą lekcją demokracji”.

CEO Block widocznie wierzy, że właśnie ten człowiek jest w stanie mocno wpłynąć na branżę cyfrowych aktywów i zatrzymać exodus kryptowalutowych firm ze Stanów Zjednoczonych. Jak napisał Dorsey nad opublikowanym filmem – He can and will – co oznacza w wolnym tłumaczeniu ”on tego dokona”.

Kennedy Jr. – co o nim wiemy?

Kennedy Jr. jest z wykształcenia i zawodu prawnikiem oraz aktywnym aktywistą działającym na rzecz ochrony środowiska. Co ciekawe, wzbudza ogromne kontrowersje swoją antyszczepionkową postawą. W kwestii kryptowalut po raz pierwszy społeczność cyfrowych aktywów mogła o nim usłyszeć, gdy głośno sprzeciwiał się wprowadzeniu detalicznego CBDC do obrotu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Kennedy’iego Jr., cyfrowa waluta banku centralnego USA jedynie może zaszkodzić wolności społeczeństwa, a władze wykorzystają to aktywo do inwigilowania wydatków obywateli.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

W przyszłorocznych wyborach prezydenckich będzie startował z obozu Demokratów, tak samo jak Joe Biden, które ubiega się o reelekcje. Czy Kennedy Jr. ma w ogóle szanse zagrozić Bidenowi oraz Trumpowi, który jest również wskazywany jako faworyt? Jak wynika z sondażu, który został przeprowadzony 27 maja przez Fox News, Kennedy’iego popiera aż 16% wyborców Partii Demokratycznej. Jest to naprawdę niezły wynik, jak na to, że startuje przeciwko obecnemu prezydentowi oraz jego poprzednikowi.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjnaDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.