Naga MarketsJack DorseyW czasie niedawnego wywiadu udzielonemu Lexowi Fridmanowi CEO Twittera Jack Dorsey, wspomniał o białej księdze Bitcoina jako o „poezji”. Podkreślił tym swój zachwyt dla dzieła Satoshi’ego Nakamoto.

  • Jack Dorsey jest zdania, że whitepaper BTC to najbardziej przełomowe dzieło ostatnich trzech dekad.
  • CEO Twittera uchodzi za jedną z najbardziej wypływowych osób w biznesie i świecie krytowalut.
  • Jakiś czas temu pojawiły się plotki o tym, że na Twittrze będziemy mogli płacić sobie napiwki w BTC.

Jacek Dorsey: to przełomowe dzieło

Myślę, że oficjalny dokument dot. bitcoina jest jednym z najbardziej przełomowych dzieł z zakresu informatyki, jakie powstał w ciągu ostatnich 20 lub 30 lat – powiedział Dorsey w odcinku podcastu z 24 kwietnia. – To poezja – dodał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przypomnijmy, że Dorsey jest także CEO firmy płatniczej Square i zajmuje 11. miejsce wśród 100 najbardziej wpływowych osób w branży kryptowalut i blockchaina portalu Cointelegraph. Często bardzo pozytywnie wypowiada się też na temat bitcoina.

To było coś, co narodziło się w Internecie, które zostało opracowane w Internecie, które zostało przetestowane w Internecie – dotyczy Internetu – powiedział Dorsey o BTC w wywiadzie dla Joe Rogana w 2019 roku.

Prezes Twittera lubi decentralizację

Myślę, że najpiękniejszą rzeczą w tym jest to, że nikt nie wytycza kierunku, a po drugiej stronie nie ma nikogo, kto mógłby to powstrzymać – powiedział Dorsey, odpowiadając na pytanie dotyczące jego stanowiska w sprawie bitcoina i technologii cyfrowej waluty. – Mamy coś, co ma z natury dość organiczny charakter i jest bardzo pryncypialne w swoim oryginalnym projekcie – dodał.

Jak widać, jest wielkim fanem decentralizacji. Ponoć ma plany rozwijania swoich biznesów w tym właśnie kierunku. Niedawno pojawiły się też wręcz plotki o tym, że na Twitterze będziemy mogli płacić sobie wzajemnie napiwki w BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here