Naga MarketsFan bitcoina i prezes Twittera w jednej osobie, Jack Dorsey, dokonał bezpośredniej inwestycji w firmę zajmującą się kryptowalutami w ramach ostatniej rundy finansowania.

Dorsey, który stał się znany też z tego, że jest fanem bitcoina (BTC), zainwestował teraz nieujawnioną opinii publicznej kwotę w start-up zajmujący się sprzedażą tokenów CoinList. Informację podał Wall Street Journal 30 października.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jacek Dorsey inwestuje w krypto-firmę

CoinList służy użytkownikom jako platforma dla innych startupów, której zadaniem jest pozyskiwanie kapitału za pomocą narzędzi takich jak np. sprzedaż tokenów.

W ostatniej rundzie finansowania firma zebrała łącznie 10 milionów dolarów. Działa na rynku od 2017 roku. Teraz będzie starała się wejść do sektora giełd wraz z uruchomieniem własnego portfela na kryptowaluty.

„Kryptowaluty [jako rynek] potrzebują niezawodnej platformy do uruchamiania nowych projektów. CoinList jest liderem branży w tej roli, a handel jest logicznym kolejnym krokiem [dla tej firmy]”,

powiedział mediom sam Dorsey.

Odrodzenie ICO?

Ten ruch inwestycyjny Dorsey’a może jednak dziwić, bowiem ma miejsce w momencie, gdy branża tokenów i ICO przeżywa trudny okres. Jak donoszą media, zaostrzenie kontroli rynku na całym świecie spowodowało, że narzędzia do pozyskiwania funduszy, które były popularne w czasie powstania CoinList, przestały być opłacalne. Właściwie model ICO praktycznie zniknął z rynku, zaś spora część projektów, jakie powstały na jego bazie, upadła.

Sam Dorsey już nie raz pokazywał jednak swoje długoterminowe zaangażowanie i wiarę w rynek kryptowalut. W szczególności wspierając to nadal dość nowej zjawisko zarówno za pośrednictwem Twittera, jak i swojej firmy płatniczej Square.

Jack Dorsey wypowiadał się też niedawno o Librze Facebooka. Dodał, że on sam nie jest zainteresowany uczestnictwem w projekcie Zuckerberga. Nadal uważa, że przyszłość rynku to BTC.

Jego postawa może lekko dziwić i pod tym kątem. Trudno w historii znaleźć przykłady na to, by to pionierski projekt utrzymał pozycję lidera rynku w trendzie długoterminowym. Szef Twittera zachowuje się jednak tak, jakby tak miało być w kwestii BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here