Naga MarketsDyrektor generalny Square, Jack Dorsey, twierdzi, że “cały duch bitcoina polega na zapewnieniu [nam] zaufanego systemu w nieufnym środowisku, jakim jest Internet”.

  • Dorsey tłumaczył, na czym polega fenomen BTC.
  • Jego zdaniem to zaufany system w niepewnym środowisku, jakim jest dziś Internet.

Jack Dorsey o BTC

Forum Wolności w Oslo, podmiot organizujący wydarzenia pod skrzydłami Fundacji Praw Człowieka (HRF), zaprosiła dyrektora generalnego Square, Jacka Dorseya, na szybki wywiad na YouTube. Podczas tego prezes wypowiedział się pozytywnie o bitcoinie (BTC).

Na przykład cały duch bitcoina polega na zapewnieniu zaufanego systemu w nieufnym środowisku, jakim jest Internet – powiedział Dorsey gospodarzowi i prezesowi HRF Thorowi Halvorssenowi.

Komentarz Dorsey’a pojawił się w trakcie dyskusji na temat bezpieczeństwa i metod ochrony przed oszustami w sieci.

Zasadniczo wierzę, że bezpieczeństwo nie jest czymś, co można kiedykolwiek [w pełni] udoskonalić – powiedział. – To ciągła walka, aby być 10 kroków przed napastnikami – dodał.

W odniesieniu do Twittera, platformy, którą też zarządza, Dorsey wskazał wiele pomocnych sposobów utrzymania przewagi nad atakującymi, w tym utrzymanie przez firmę “poczucia wewnętrznej samoświadomości na temat własnego bezpieczeństwa”. Wspomniał również o wyborze odpowiednich frameworków firmowych

Upewniamy się, że budujemy odpowiednie bezpieczne systemy w ramach naszej platformy, abyśmy mogli zaufać niezaufanemu środowisku – tłumaczył.

Bitcoin

Bitcoin to zaś w oczach Dorsey’a przykład świeżych innowacji technologicznych torujących drogę dla większego bezpieczeństwa, czyniąc zaufanie mniej istotnym elementem. Wspomniał również o koncepcji i znaczeniu posiadania przez osoby fizyczne własnych możliwości dostępu i kluczy do adresów BTC.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

W dalszej części wywiadu Dorsey opisał również blockchaina i decentralizację jako zmianę krajobrazu w świecie online.

Blockchain i bitcoin wskazują na przyszłość i wskazują na świat, w którym treść istnieje na zawsze, gdzie jest trwała, gdzie nie znika, gdzie istnieje na zawsze w każdym węźle, który jest z nią połączony – wyjaśnił.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here