Naga Markets
Jack Dorsey skupi się na bitcoinie (BTC) po odejściu z Twittera
Jack Dorsey

Jack Dorsey ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Twittera, co było nie lada niespodzianką na początku obecnego tygodnia. Pod jego kierownictwem Twitter stał się gigantem mediów społecznościowych. Teraz Dorsey skupi się na innych przedsięwzięciach, wśród których dominują przestrzeń kryptowalut, a w zwłaszcza bitcoin (BTC).

Dorsey i rebranding Square

Według oficjalnych informacji, obowiązki Dorsey’a przejmie teraz inżynier oprogramowania Parag Agrawal. W sferze krypto spekulowano na temat odejścia Dorseya z Twittera. Pogłoski jakoby założyciel giganta mediów społecznościowych chciał bardziej zaangażować się w kryptowaluty okazały się jednak prawdziwe.Powyższe potwierdziło ostatnie oświadczenie Square. Firma Square Crypto zmieniła się Spiral, natomiast Square Inc zmienił nazwę na Block. Ta zmiana nazwy została ogłoszona w środowym komunikacie prasowym. Dokonano tego w celu oddzielenia podmiotu korporacyjnego od innych jego działalności.

Zmiana nazwy nie spowoduje żadnych zmian organizacyjnych. Square Inc. (obecnie Block) będzie nadal działać tak, jak zawsze, podobnie jak wszystkie marki pod jej parasolem.

Wygląda na to, że Dorsey, który niedawno opuścił Twittera, wszedł w pełni w rolę dyrektora generalnego Block. W oświadczeniu Dorsey powiedział: 

— Zbudowaliśmy markę Square dla naszego biznesu sprzedażowego, do którego należy. Block to nowa nazwa, ale nasz cel wzmocnienia pozycji gospodarczej pozostaje ten sam. Bez względu na to, jak się rozwijamy lub zmieniamy, będziemy nadal budować narzędzia, które pomogą zwiększyć dostęp do gospodarki – oświadczył Dorsey.

Square Crypto ogłosiło, że przechodzi całkowity rebranding. W jego ramach  nazwa firmy została zmieniona z Square Crypto na Spiral. W oświadczeniu firma stwierdziła, że zmiana marki była już dawno spóźniona, dodając, że „Square Crypto nigdy nie było najlepszą nazwą dla naszego zespołu”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dla Spiral rok 2022 ma być rokiem ekspansji, gdyż w nowym roku firma będzie pracować nad wieloma projektami. Aby to zrobić, Spiral (dawniej Square Crypto) planuje podwoić liczbę pełnoetatowych programistów w nadchodzącym roku.

Niektóre z projektów, nad którymi będą pracować deweloperzy, obejmują Lightning Development Kit (LDK), Bitcoin Development Kit (BDK), program grantowy oraz Bitcoin Design Guide and Community. Misją Spiral zawsze było uproszczenie dodawania Lightning Network do czegokolwiek, a wspomniane projekty mają się przyczynić do realizowania tej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here