Naga MarketsJack Dorsey, CEO Twittera i Square, jasno stwierdził, że Twitter nigdy nie dołączy do projektu LibraCoin Facebooka. 

24 października, w wątku na Twitterze autorstwa redaktora Hollywood Reporter Alexa Weprina, który relacjonował wydarzenia a biura Twittera w Nowym Jorku, Jack Dorsey jasno stwierdził, że Twitter pozostanie daleko od Facebooka i nie popiera idei LibraCoin.

LibraCoin? NIE!

Prezes Twittera podobno udzielił prostej odpowiedzi na pytanie, czy Twitter kiedykolwiek rozważy dołączenie do projektu LibraCoin Facebooku. Jego odpowiedź była krótka i brzmiała: “Nie.” Dodał też, że Libra nie jest w jego oczach kryptowalutą.

W reakcji na przemówienie prezesa Facebooka Marka Zuckerberga na Georgetown University, Dorsey powiedziała, że ​​spora część jego wypowiedzi wydaje się być opartych na tradycji amerykańskiej. Wystąpienie CEO Facebooka koncentrowało się bowiem na wolności słowa, cenzurze i roli, jaką platformy technologiczne powinny odgrywać w demokracji. W przemówieniu skrytykowano także podejście Chin do rozwoju technologii. Dorsey na to powiedział:

„Obawiam się, że jeśli za bardzo opieramy się na tej jednej koncepcji, zabieramy możliwość eksperymentowania i rozwijania się. Służymy nie tylko amerykańskiej społeczności, ale także globalnej […] Internet jest rodzącym się państwem narodowym”.

Bitcoin jest najlepszy

Dorsey powiedział już we wrześniu, że nie myśli o tworzeniu czegoś na kształt LibraCoin na Twitterze i nie wyda swojej kryptowaluty oparta byłaby oparta na jego portalu społecznościowym. Powiedział, że woli korzystać z istniejących otwartych standardów, takich jak bitcoin (BTC):

„Myślę, że [bitcoin] jest najlepszym wyborem, ponieważ był najbardziej odporny, istnieje od około 10 lat, ma świetną markę i został przetestowany. […] Gdy patrzę na wszystkie kryptowaluty, które mogłyby pełnić rolę rodzimej waluty w Internecie, [bitcoin jest] całkiem najbardziej prawdopodobny.”

Mimo krytyki, która rozlewa się już, jak widać, poza kręgi polityków i regulatorów, LibraCoin ma ponoć pojawić się na rynku za kilka miesięcy. Tak twierdzi David Marcus z projektu. Z kolei Mark Zuckerberg dodaje, że jeśli tylko Libra nie spotka się z akceptacją władz, nie ujrzy światła dziennego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here