Naga MarketsInwestor z rynku kryptowalut Willy Woo zasugerował, że szef Twittera Jack Dorsey – który ma pod swoją kontrolą 10 miliardów dolarów funduszy korporacyjnych – może po prostu przeznaczyć część tej gigantycznej kwoty na nabycie bitcoinów i to już w najbliższej przyszłości.

  • Woo twierdzi, że Dorsey będzie chciał zainwestować w BTC.
  • CEO Twittera ma pod kontrolą 10 mld USD.
  • Taka decyzja wzmocni rynek BTC.

Dorsey skupi BTC?

Willy Woo postanowił skomentować na Twitterze niedawny podcast “Pompa”, w którym ten rozmawiał z CEO Microstrategy, Michaelem Saylorem o niedawnym ogromnym zakupie bitcoinów przez jego firmę. Potem pojawił się temat Dorsey’a.

Woo zwrócił uwagę, że fundusze Microstrategy, za które kupiono BTC, stanowiły środki, które bezczynnie leżały na kontach firmy.

Saylor wspomniał, że 35 000 firm, które obecnie posiadają około 5 trl dolarów kapitału, trzyma oszczędności na kontach i uzyskuje zerowe zyski. Gdyby firmy zdecydowały się zamienić choćby jeden procent tej kwoty na BTC, Woo uważa, że ​​spowodowałoby to wzrost kapitalizacji rynkowej bitcoina do 2 bilionów dolarów.

 

Bańka za ponad pół roku?

Willy Woo zwrócił uwagę, że pomimo bycia elastyczną firmą (i notowaną na giełdzie) Miscrostrategy nadal potrzebowało pół roku, aby uzyskać wszystkie wewnętrzne zatwierdzenia tej decyzji i wreszcie zainwestować w bitcoina.

Uważa, że ​​w przypadku przeciętnej spółki giełdowej zajęłoby to więcej czasu – od dziewięciu miesięcy do roku. Zgodnie z tym, jak twierdzi, w przyszłym roku znacznie więcej firm może zacząć skupować bitcoiny.

Stwierdził, że jednym z biznesmenów, którzy mogą chcieć zainwestować w kryptowaluty, jest Jack Dorsey, CEO Twittera, który w ramach swoich spółek dysponuje aż 10 mld USD. Jest on znany z tego, że popiera idee BTC i kryptowalut. Przez to wydaje się oczywistą osobą, która mogłaby zdecydować się na taki właśnie ruch.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here