Naga MarketsJack Dorsey: incydent dot. Donalda Trumpa pokazuje, że Internet musi być jak bitcoin (BTC)Kilka dni po zbanowaniu konta w social mediach Donalda Trumpa dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey wyjaśnił, że była to właściwa decyzja, ale wciąż stanowi niebezpieczny precedens. W jego wypowiedzi pojawił się też temat bitcoina.

  • Dorsey twierdzi, że decyzja dot. zbanowania konta Trumpa może wywoływać kontrowersje. On sam miał wątpliwości w tym temacie.
  • W czasie swoich wywodów wspomniał też o bitcoinie i wytłumaczył, co fascynuje go w kryptowalucie.

Jack Dorsey: grunt to decentralizacja

Prezes Twittera, Jack Dorsey, mówił o swojej pasji dot. bitcoina i decentralizacji. Wyjaśnił to, dlaczego jego firma wyrzuciła z portalu prezydenta USA Donalda Trumpa. Sam Dorsey twierdzi, że była to „właściwa decyzja dla Twittera”, ale przyznaje, że stanowi to niebezpieczny precedens.

Te artykuły również Cię zainteresują
Konieczność podjęcia tych działań powoduje fragmentację rozmowy publicznej. Dzielą nas. Ograniczają potencjał wyjaśniania, odkupienia się i uczenia się. I tworzy to precedens, który uważam za niebezpieczny: władza jednostki lub korporacji nad częścią globalnej rozmowy publicznej – tłumaczył.

Trump został wyrzucony z Twittera, Facebooka, Instagrama, YouTube’a i innych platform społecznościowych 7 stycznia po tym, jak został oskarżony o podżeganie wyborców do szturmu na Kapitol, w wyniku czego zginęły cztery osoby.

Dorsey podaje teraz bardziej szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego usunięto konto polityka. Przyznał, że decyzja była trudna i będzie miała „rzeczywiste i znaczące konsekwencje”.  Wyjaśnił, że nie chce, aby jednostronne działania Twittera „zniszczyły wolny i otwarty globalny internet” i zasugerował, że model decentralizacji bitcoina jest lepszym sposobem podejścia do kontroli i moderacji w sieci w przyszłości.

Bitcoin pokazuje to, czym miał być Internet?

Jego zdaniem bitcoin demonstruje, „czym chce być Internet i z czasem będzie tego więcej”.

– Powodem, dla którego tak bardzo pasjonuję się bitcoinem, jest w dużej mierze model, który przedstawia: podstawowa technologia internetowa, która nie jest kontrolowana ani nie ma na nią wpływu żadna pojedyncza osoba ani podmiot – dodał.

Dyrektor generalny przypomniał również czytelnikom, że Twitter aktywnie stara się dążyć do “zdecentralizowanej przyszłości”, „finansując inicjatywę dotyczącą otwartego zdecentralizowanego standardu mediów społecznościowych”.

– Twitter finansuje mały niezależny zespół złożony z maksymalnie pięciu architektów, inżynierów i projektantów open source, aby opracować otwarty i zdecentralizowany standard dla mediów społecznościowych. Celem jest, aby Twitter ostatecznie stał się klientem tego standardu – napisał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here