Naga MarketsJack DorseyJack Dorsey, dyrektor generalny Twittera i zarazem założyciel Square, stworzył właśnie nowy fundusz o nazwie Start Small LLC, którego celem jest walka z pandemią COVID-19. Wpłacił na niego 1 miliard dolarów “To 28 proc. mojego majątku”, dodał. Udostępnił nową wiadomości za pośrednictwem Twittera.

Wysiłki funduszu będą początkowo koncentrować się na zwalczaniu globalnej pandemii. Chodzi nie tylko o zapewnienie pieniędzy na inicjatywy z zakresu medycyny, ale też edukacji.

On sam obiecuje też, że wszystkie działania finansowe będą przejrzyste pod każdym kątem.

Dorsey wie, jak pomagać

Szef Twittera chce udzielić wsparcia szpitalom i organizacjom, które zajmują się przygotowywaniem posiłków, sprzętów i innych niezbędnych narzędzi w walce z pandemią. Co ciekawe, wszelkie inwestycje spółki „Smart Small” będą aktualizowane za pośrednictwem dokumentu Google’a, który jest dostępny pod tym adresem.

Dodajmy, że Dorsey jest znany z tego, że jest fanem kryptowalut. Niedawno w mediach pojawiły się nawet plotki, mówiące o na jego portalu społecznościowym BTC może stać się wewnętrzną walutą do wpłacania napiwków popularnym twitterowiczom w nagrodę na ich posty. Jak na razie nie wiadomo, czy ta idea zostanie zrealizowana.

Dorsey stoi też na czele Square, firmy, która promuje płatności mobilne za pomocą własnej aplikacji na smartfony. Usługa umożliwia korzystanie też z kryptowalut, co dodatkowo wzmacnia adopcję na rynku.

Celebryci na froncie walki

Dziś wiele znanych osób wspiera dziś walkę z zarazą w miarę swoich możliwości. Większość z nas przekazuje na ten cel dość skromne kwoty, ale adekwatne do naszych możliwości finansowych. Warto jednak pamiętać o dużym zaangażowaniu celebrytów. Walkę z pandemią wspierają np. Anna i Robert Lewandowscy, Kylie Jenner, Kim Kardashian i Kanye est, Blake Lively i Ryan Reynolds, Rihanna, Gwyneth Paltrow, Justin Bieber i Hailey Bieber, Britney Spears, Justin Timberlake, Miley Cyrus, Rita Ora, Ciara, Eva Mendes, Arnold Schwarzenegger i Lady Gaga.

Może się więc okazać, że pandemia koronawirusa doprowadzi do wielu pozytywnych zmian w naszym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here