Naga MarketsKolejne sensacyjne wieści z rynku kryptowalut. CEO Twitterze Jack Dorsey i raper Jay-Z wyłożą aż 500 BTC na bitcoinowy trust, który będzie działał w Indiach i Afryce.

  • Jack Dorsey i Jay-Z wyłożą aż 500 BTC na bitcoinowy trust.
  • Projekt ma działać na terenie Afryki i Indii.
  • Wcześniej w mediach pojawiły się plotki o tym, że Indie chcą znów zakazać BTC.

Jay-Z i Dorsey inwestują w Indiach i Afryce

Dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey ogłosił utworzenie funduszu deweloperskiego dot. Bitcoina (BTC). Przedsięwzięcie będzie warte aż 500 BTC (23,7 miliona dolarów). Biznesmen do współpracy zaprosił rapera Jay-Z. Trzon projektu będzie stanowił zespół pracujący w Indiach i Afryce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dorsey ujawnił utworzenie trustu 12 lutego. Do postu na Twitterze dodał formularz kontaktowy dla osób, które chcą dołączyć do zespołu. Dodał też motto projektu: „Spraw, by Bitcoin stał się walutą internetu”.

Indie (znowu?) chcą zakazać BTC?

Tweet prezesa Twittera pojawił się zaledwie kilka godzin po tym, jak w mediach pojawiły się wiadomości o rzekomych planach Indii dot. całkowicie zakazu używania kryptowalut. Według anonimowego źródła, które rozmawiało z Bloombergiem, drugi pod względem liczby ludności kraj na świecie może wkrótce zakazać wszystkich cyfrowych walut, dając użytkownikom od 3 do 6-miesięcy okres na sprzedaż swoich zasobów.

Z kolei 10 lutego Jack Dorsey przekazał aż 1 milion dolarów organizacji non-profit Coin Center z siedzibą w Waszyngtonie, która otrzymała również 2 miliony dolarów darowizny od firmy zarządzającej aktywami Grayscale.

Ciągłe zauroczenie Bitcoinem ze strony Dorseya sprawiło, że niedawno założył pełny węzeł Bitcoina na swoim Macbooku, co oznacza, że ​​ma teraz swój udział w weryfikacji łańcucha bloków głównej kryptowaluty rynku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | dolar | bitcoin informacje | lotos notowania | wykres eur usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here