Naga MarketsJack Dorsey ujawnił swoje nowe plany dot. kryptowalut. Jego nowy projekt ma na celu rozbudowę ekosystemu bitcoina. Powiedział, że zatrudni „3-4 inżynierów kryptowalutowych”, aby w pełni zaangażowali się w e-waluty. Ma im płacić w BTC.

Nowy personel będzie tylko luźno powiązany ze Square, który to projekt ma już osiemnastomiesięczne doświadczenie w obsłudze transakcji opartych na bitcoinie i jest popularną aplikacją płatniczą.

Otwarty protokół

W przeciwieństwie do istniejących projektów kryptowalutowych w firmie, nowi deweloperzy nie będą mieli na celu budowy nowych narzędzi specjalnie dla Square.

„Będzie to pierwsza inicjatywa Square open source niezależna od naszych celów biznesowych”

– wyjaśnił Dorsey w serii tweetów z 20 marca.

Nowi pracownicy mają skupiać się całkowicie na tym, co najlepsze dla społeczności kryptograficznej, a nie na interesach handlowych Square.

Dorsey a BTC

Dorsey niedawno powiedział, że jego zdaniem ​​aplikacja płatnicza Square i cała jego firma jest wiodącym przedsięwzięciem, którego celem jest m.in. przybliżenie bitcoina masom. Popularna “apka” do obsługi płatności mobilnych pozwala bowiem w łatwy sposób kupić kryptowaluty, ale też planuje zintegrować Ligthning Network, narzędzie poprawiające skalowalność blockchaina.

Dorsey przyznał, też że jego zespół współpracuje z Securities and Exchange Commission (SEC), starając się przybliżyć aplikację użytkownikom i utorować drogę dla innych aplikacji płatniczych pod kątem regulacji prawnych.

CEO Twittera przyznał też, że jest uczestnikiem “Stacking Sat Saturday”, ruchu, w ramach którego użytkownicy kupują BTC w każdą sobotę, aby pokazać innym, że powracają na rynek i przygotowują się na masowe przyjęcie kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sugeruje się, że Dorsey skupuje bitcoiny za znaczne kwoty (w końcu go stać). Ponoć co tydzień – w ramach wspomnianej akcji – dokonuje zakupu za 10 000 USD.

Biznesmen-wizjoner pojawił się niedawno w innym podcaście – Joe Rogan Experience, aby porozmawiać o przyszłości bitcoina. Jego zdaniem najstarsza kryptowaluta będzie walutą całego Internetu. Od czasu tego podcastu był gościem innych tego typu programów, gdzie opowiadał o swojej sympatii względem BTC.

Sam widzi w kryptowalutach przyszłość, ale i świetny biznes. W tej ostatniej kwestii jest bardzo wiarygodny, ponieważ świetnie wyczuł zapotrzebowanie społeczne dot. Twittera i Square.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here