Naga MarketsJack Dorsey jest niewątpliwie jednym z najwybitniejszych zwolenników bitcoina. Założyciel Twittera, Cash App i Square otwarcie wypowiada się w mediach o kryptowalucie. W niedawnym wywiadzie dla agencji Reutersa potwierdził swoje poparcie dla BTC, stwierdzając, że uważa, że ​​jest to „najlepszy przejaw” waluty cyfrowej w Internecie.

  • Dorsey twierdzi, że BTC to najlepsza cyfrowa waluta świata.
  • Po raz kolejny wymienił jej zalety.

Jack Dorsey a bitcoin

Podczas niedawnego zdalnego wywiadu wideo dla Reutersa Dorsey wyjaśnił, że uważa, że ​​bitcoin jest dobrze przygotowany do tego, by stać się rodzimą walutą Internetu.

Myślę, że internet gwarantuje… rodzimą walutę… Bitcoin jest prawdopodobnie najlepszym jak dotąd tego przejawem – tłumaczył.

Następnie dodał, że bitcoin jest oparty na wielu tych samych funkcjach, na których zbudowano Internet, co jeszcze bardziej utwierdza go w przekonaniu, że BTC zyska powszechną akceptację jako rodzima waluta w sieci.

Decentralizacja

Dorsey podkreślił również otwartość społeczności bitcoina, wyjaśniając, że każdy, kto ma pomysły na rozwój lub jest zainteresowany uczestnictwem w tej społeczności, może to zrobić bez powiązań z jakąkolwiek firmą, co jest czymś wymaganym w tradycyjnych finansach.

Jego firma Square podejmuje również swoje kroki, aby pomóc w adopcji kryptowalut. Ujawniła niedawno rozpoczęcie nowej inicjatywy mającej na celu powstrzymanie „blokad patentowych”, które hamują innowacje w ekosystemie nowych technologii.

Wcześniej pojawiły się też plotki o tym, że BTC stanie się walutą Twittera, która miałaby służyć do płacenia napiwków za ciekawe posty na portalu. Jak na razie nie podano jednak oficjalnych informacji, które mogłoby to potwierdzić.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here