Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego (KNF)Mimo, że temat afery dotyczącej funkcjonowania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ostatnio nieco ucichł, to sprawa ta w dalszym ciagu pozostaje niewyjaśniona i spodziewać możemy się, że i w najbliższym czasie pojawiać będą się kolejne doniesienia. W dniu dzisiejszym (piątek, 23 listopada 2018 roku) Premier Mateusz Morawiecki podał, że nowym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego został Jacek Jastrzębski.


Przypomnijmy, że w związku z wybuchem tzw. Afery KNF, Marek Chrzanowski będący prezesem Komisji Nadzoru Finansowego podał się do dymisji. Od tego czasu pracami urzędu KNF kierował jego zastępca – Marcin Pachucki. W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się jednak, że jego miejsce zajmie Jacek Jastrzębski.

“Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki działając na podstawie ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania nadzoru nad systemem finansowym powołał z dniem 23 listopada 2018 roku Profesora Jacka Jastrzębskiego na funkcję Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego” – podano w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Kim jest nowy prezes KNF?

Jacek Jastrzębski to 38-letni, polski prawnik, adwokat, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego a teraz także przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Od 2008 roku pełnił on funkcję zastępcy dyrektora departamentu prawnego w PKO BP oraz pracował jako profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Przypomnijmy, że Premier powołuje przewodniczącego KNF na 5-letnią kadencję.

Śledź rozwój afery na bieżąco pod tagiem #aferaKNFtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLW Bogdanka z 9,74 mln zł zysku netto w III kw. 2018 r.
Następny artykułBitcoin (BTC) za 39 tysięcy dolarów? Takie rzeczy tylko w USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here