TMS


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)Mimo, że temat afery dotyczącej funkcjonowania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ostatnio nieco ucichł, to sprawa ta w dalszym ciagu pozostaje niewyjaśniona i spodziewać możemy się, że i w najbliższym czasie pojawiać będą się kolejne doniesienia. W dniu dzisiejszym (piątek, 23 listopada 2018 roku) Premier Mateusz Morawiecki podał, że nowym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego został Jacek Jastrzębski.


Przypomnijmy, że w związku z wybuchem tzw. Afery KNF, Marek Chrzanowski będący prezesem Komisji Nadzoru Finansowego podał się do dymisji. Od tego czasu pracami urzędu KNF kierował jego zastępca – Marcin Pachucki. W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się jednak, że jego miejsce zajmie Jacek Jastrzębski.

“Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki działając na podstawie ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania nadzoru nad systemem finansowym powołał z dniem 23 listopada 2018 roku Profesora Jacka Jastrzębskiego na funkcję Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego” – podano w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Kim jest nowy prezes KNF?

Jacek Jastrzębski to 38-letni, polski prawnik, adwokat, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego a teraz także przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Od 2008 roku pełnił on funkcję zastępcy dyrektora departamentu prawnego w PKO BP oraz pracował jako profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Przypomnijmy, że Premier powołuje przewodniczącego KNF na 5-letnią kadencję.

Śledź rozwój afery na bieżąco pod tagiem #aferaKNFNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułLW Bogdanka z 9,74 mln zł zysku netto w III kw. 2018 r.
Następny artykułBitcoin (BTC) za 39 tysięcy dolarów? Takie rzeczy tylko w USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here