Naga MarketsJ.W. Construction odnotował 15,43 mln zł skonsolidowanej straty netto w I półroczu 2020 r. wobec 1,4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

J.W. Construction odnotował 15,43 mln zł skonsolidowanej straty netto w I półroczu 2020 r.

Strata operacyjna wyniosła 18,02 mln zł wobec 5,45 mln zł zysku rok wcześniej.

“Pierwsze półrocze, a w szczególności drugi kwartał 2020 upłynęły pod wpływem pandemii COVID-19. W okresie pandemii odnotowaliśmy spadek bieżącej sprzedaży lokali (około 3% licząc I półrocze 2020 roku do I półrocza 2019 roku)” – powiedziała członek zarządu spółki, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży Małgorzata Ostrowska, cytowana w komunikacie.

“Jednak to nie poziomy zawartych umów z klientami, a cykle realizacji projektów deweloperskich oraz okres zablokowania działalności hotelarskiej, wpłynęły na wartości wykazanych wyników. W I półroczu 2020 roku grupa JWCH nie uzyskała pozwoleń na użytkowanie inwestycji, nadal prowadząc szeroki zakres prac realizacyjnych, który zostanie odzwierciedlony w wynikach finansowych kolejnych okresów. Grupa JWCH, w raportowanym okresie, realizowała budowę 9 inwestycji, obejmujących 2 627 lokali o powierzchni 129 tys. m2. W trakcie przygotowania jest kolejnych 19 inwestycji, obejmujących około 5 500 lokali, a także powierzchnie komercyjne, łącznie na około 380 tys. m2, co należy podkreślić w różnych lokalizacjach: Warszawie i okolicach, w Krakowie, Łodzi, Szczecinie, Gdańsku i Chorzowie” – dodała członek rady nadzorczej J.W. Construction Holding Małgorzata Szwarc-Sroka.

Pomimo pandemii COVID-19, budowy, w przeważającej większości, realizowane były zgodnie z harmonogramami, a wysokie zaawansowanie sprzedaży inwestycji pozwoli grupie rozpoznać nadwyżki z realizowanych projektów po zakończeniu procesów budowlanych i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, podkreślono.

Te artykuły również Cię zainteresują

“W okresie od połowy marca do maja br., hotele grupy JWCH były zamknięte, co znalazło swoje odzwierciedlenie, obok nałożenia się cyklów realizacji budów, w wyniku finansowym. Należy jednak zauważyć, że obiekty hotelowe zachowywały pełną zdolność do podjęcia działalności operacyjnej, która, na nowo, została podjęta od czerwca br.. W przejściowym okresie, gdy działalność hotelarska była zablokowana, pracownicy w większości przebywali na postojowym, co pozwoliło spółce skorzystać z programów tarczy antykryzysowej, dofinansowania do wynagrodzeń” – podsumowała Szwarc-Sroka.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 68,42 mln zł w I półroczu 2020 r. wobec 172,08 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I półroczu 2020 r. wyniosła 18,27 mln zł wobec 3,81 mln zł zysku rok wcześniej.

J.W. Construction Holding to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych i generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych oraz inwestor realizujący projekty biurowe i handlowe. JWCH jest notowany na GPW od 2007 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here