Naga MarketsJ.W. Construction Holding to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych i generalny wykonawca większości własnych inwestycji.

jw construction

Spółka notuje poprawę wyników w ostatnich kilku latach, co doskonale widać np. po wynikach za trzeci kwartał. 36,22 mln zł zysku to porównywalny wynik jak rok wcześniej. Sumując zysk o stycznia, mamy po 9 miesiącach 37,63 mln zł czyli ponad dwa razy więcej niż przed rokiem. Warto zaznaczyć, że spółka dokonuje sporej ilości przekazań lokali i w najbliższych okresach może to mieć pozytywny wpływ na wyniki i notowania. W trakcie przygotowywania jest kolejne 20 inwestycji mieszkaniowych na około 5400 lokali. Pozytywnie na notowania wpływa także prowadzony skup akcji własnych z celem ich umorzenia. Trzeba jednak podkreślić, że lepsze wyniki i sprzedaż, nie są niczym zaskakującym biorąc pod uwagę koniunkturę i otoczenie branży.

Wzrosty i to o większej skali notują inne spółki z branży. Warto tu wspomnieć choćby o takich firmach jak Atal, Arhicom, Dom Development czy Echo Investment. Mamy na nich stabilne, całoroczne wzrosty sięgające 60%. Po za tym wszystkie te spółki wypłacają spore dywidendy. Na JW.Construction dywidendy nie ma, a po za wybiciem z początku roku, przez kolejne miesiące mamy raczej płaski ruch z lekkim nachyleniem wzrostowym. Można więc w tej branży znaleźć zdecydowanie lepsze inwestycje. Obecnie kurs oscyluje w rejonie 3 zł czyli cenie podanej w skupie akcji. Jeżeli dobra koniunktura będzie się utrzymywać w całym sektorze, kurs powinien nadal wzrastać, a najbliższym celem są tegoroczne maksima w rejonie 3,50 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here