Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego (KNF) odmówiła wyrażenia zgody na powierzenie Joannie Erdman funkcji członka zarządu ING Banku Śląskiego, nadzorującego zarządzanie ryzykiem, podała KNF.

ING BSK nie zyska nowego członka zarządu

“Komisja stwierdziła, że profil doświadczenia zawodowego pani Joanny Erdman nie jest adekwatny do profilu kompetencyjnego wymaganego na stanowisku członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności banku, wynikającego z zakresu odpowiedzialności w obszarze zarządzania ryzykiem istotnym banku. Oznacza to, że pani Joanna Erdman nie spełnia wymogów, o których mowa w art. 22aa ustawy prawo bankowe, tym samym zaszła określona w art. 22b ust. 3 pkt 1 ustawy prawo bankowe przesłanka odmowy wyrażenia przez Komisję Nadzoru Finansowego zgody na powierzenie tej funkcji członka zarządu ING Banku Śląskiego SA. ” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Kandydatka przez cały okres swojej pracy zawodowej w bankowości związana była z pionem biznesowym/sprzedażowym, co jednoznacznie determinuje jej profil kompetencyjny, który nie jest tożsamy z profilem wymaganym na stanowisku członka zarządu odpowiedzialnego za nadzorowanie obszaru zarządzania ryzykiem istotnym w działalności banku, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here