Naga MarketsBank Izraela poinformował dziś (08.01.2018 r.), że nie uzna walut wirtualnych takich jak choćby Bitcoin za rzeczywiste waluty. Dodatkowo z oświadczenia wynika, że trudno jest opracować regulację dla kryptowalut, które pozwoliłyby na monitorowania ryzyka związanego z taką działalnością przez banki krajowe i ich klientów.

Do banku centralnego Izraela zaczęły napływać skargi jakoby izraelskie banki utrudniały swoim klientów przelewanie pieniędzy z rachunków na zakup bitcoinów. Jak twierdzi zastępca gubernatora Nadine Baudot-Trajtenberg, bank centralny nie jest w stanie rozwiązać tego problemu, z którym mierzą się także banki centralne w innych krajach.

Stanowisko izraelskiego banku centralnego postrzega kryptowaluty jako aktywa finansowe, a nie faktyczną walutę. Rząd nie bierze odpowiedzialności za inwestujących w cyfrowe aktywa takie jak Bitcoin. Podobną opinię jeszcze we wrześniu prezentował NBU, bank centralny Ukrainy.
Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

“Istnieje poważna trudność w wydaniu ogólnych wytycznych dotyczących właściwego sposobu szacowania, zarządzania i monitorowania ryzyka związanego z działalnością na kryptowalutach” – oświadczyła Baudot-Trajtenberg. “Poza ryzykiem dla klienta istnieją również ryzyka związane z przestrzeganiem przepisów w banku”.

Jak na razie regulatorzy na całym świecie zmagają się z badaniem kwestii cyfrowych walut, ale jeszcze żaden z nich wystosował konkretnych wytycznych dla systemu bankowego odnośnie postępowania z klientami dokonującymi transakcji na kryptowalutach.

Temat kryptowalut nie jest Ci obcy? Możesz zapoznać się z giełdą BitBay >>Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here