Naga MarketsW Izraelu nastał zmierzch opcji binarnych. Czy podobny los podzielą ICO?

Izraelska komisja nadzoru rynków finansowych (ISA) rozważa możliwość regulacji debiutów tokenów kryptograficznych (ang. initial coin offering, ICO) biorąc pod uwagę nawet całkowite zablokowanie tej nowej i dynamicznie rozwijającej się branży. Czy emisję nowych monet czeka ten sam los co firmy oferujące opcje binarne?


Negocjacje regulatora z branżą za zamkniętymi drzwiami

Portal Finance Magnates powołując się na nienazwane źródła twierdzi, że w przeciągu ostatnich dwóch tygodni ISA spotykała się z kluczowymi przedstawicielami branży kryptowalutowej i ICO oraz prawnikami specjalizującymi się w instrumentach finansowych, w celu zebrania opinii i pomysłów dotyczących wstępnego wyglądu projektu legislacyjnego.

Jedną z rozważanych opcji jest wprowadzenie całkowitego zakazu aktywności w ramach ICO na terenie Izraela. Gdyby takowa decyzja zapadła, Izrael dołączyłby do Chin, które o podobnym kroku informowały już jakiś czas temu. ISA nie wyklucza również wdrożenia regulacji nowego rynku, jednak z mocnymi ograniczeniami w zakresie marketingu emitowanych tokenów kryptograficznych.

Głównodowodzący izraelskiego odpowiednika KNFu, profesor Shmuel Hauser w jednej z ostatnich wypowiedzi stwierdził, że nie chce, aby “ICO stały się nowymi opcjami binarnymi”. Warto w tym miejscu przypomnieć, że rynek detaliczny OB na terenie Izraela został całkowicie zablokowany i lokalne firmy nie mogą świadczyć usług w jego zakresie.

Rząd obawia się nieznanego i zabije branżę w zarodku?

Finance Magnates twierdzi, że zachowawcze podejście rządu prezentuje brak zrozumienia dla branży kryptowalutowej jako całości oraz sensu ICO. Potencjalny zakaz odbije się bardzo negatywnie na lokalnej społeczności zrzeszonej wokół Bitcoina i jego pochodnych.

Należy zauważyć, że w Izraelu miejsce miało kilka zakończonych sukcesem debiutów kryptowalutowych – jednym z nich jest Bancor, który zebrał $140 milionów finansowania w zaledwie trzy godziny.

Pozostali regulatorzy rynków finansowych jak na razie ograniczają się do publikacji ostrzeżeń wobec ICO, część natomiast chce uznać je za oficjalne instrumenty finansowe (między innymi Nowa Zelandia).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here