Naga MarketsSpora liczba regulacji ISA odstrasza brokerów
Spora liczba regulacji ISA odstrasza brokerów

Jeszcze do niedawna Izrael pozwalał na swobodną działalność brokerów CFD na waluty oraz opcji binarnych pod warunkiem, że ich oferta nie była skierowana bezpośrednio do Izraelczyków. Zmiany zaczęły się w momencie, gdy Izraelska Komisja Papierów Wartościowych (ISA) całkowicie zakazała obrotu opcjami binarnymi porównując te instrumenty do gier hazardowych. Dziś dowiadujemy się o pierwszych licencjach ISA wydanych pięciu podmiotom. 


Izraelski regulator stawia jednak warunki wszystkim tym, którzy chcieliby uzyskać zgodę ISA na działanie w Izraelu. Przede wszystkim, zakazane są jakiekolwiek bonusy mające skłaniać potencjalnych klientów do zdeponowania środków na koncie brokera. Jeśli już dojdzie do wpłaty na rzecz przyszłego depozytu zabezpieczającego, płatność nie może odbyć się z pomocą kart kredytowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Brokerzy zmuszeni będą również do cyklicznego (przynajmniej corocznego) przypomnienia swoim klientom warunków obowiązującej obie strony umowy. Również każdorazowa zmiana jakiegokolwiek zapisu musi zostać zgłoszona klientom do akceptacji.

Regulacją została objęta również oferta. Brokerów obowiązują limity w wysokości:

  • 100:1 na wszystkie pary walutowe oraz złoto,
  • 40:1 na CFD, których instrumentem bazowym są akcje spółek notowanych na światowych giełdach,
  • 20:1 na wszystkie pozostałe instrumenty.

Wśród pierwszej piątki podmiotów regulowanych przez ISA znalazły się FXCM, Plus500, ATrade (marka AvaTrade), Real Forex oraz First Index. Z niepotwierdzonych jeszcze przecieków ISA wiadomo, że chętnych na izraelską licencję było znacznie więcej. Spora część podmiotów zrezygnowała jednak z aplikowania o pozwolenie z racji sporych obostrzeń opisanych powyżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here