Naga MarketsIzostal jest spółką produkcyjno-handlową, zajmującą się dystrybucją rur stalowych, wyrobów hutniczych oraz armatury stalowej.

izostal

Notowania spółki mają za sobą bardzo dużą przecenę, która doprowadziła kurs na historyczne minima. Sytuacja zaczęła się poprawiać na początku bieżącego roku, gdzie obserwujemy dynamiczną zwyżkę. Kluczowym oporem, do którego cena powinna zmierzać jest okolica 4 zł czyli dołki z poprzednich lat oraz linia trendu. Wydaje się, że poziom ten powinien zostać osiągnięty, gdyż spółka wyraźnie poprawia wyniki na co wskazują ostatnie kwartały. Mamy silny wzrost przychodów oraz zysku netto. Wczoraj po zamknięciu sesji spółki opublikowała raport roczny.

Przychody przekroczyły 808 mln zł co oznacza wzrost o około 43%. Zysk netto wzrósł o niemal 60% do poziomu blisko 14,5 mln zł. Ponadto spółka podtrzymała tradycję wypłacania dywidend i za ubiegły rok ma ona wynieść 0,13 zł na akcję. Pozytywnie na kurs działają także systematyczne doniesienia o wygrywanych przetargach na dostawę rur dla Gaz System. Mając na uwadze także planowaną inwestycję Baltic Pipe, wydaje się, że branżę, w której działa Izostal czeka dobry okres. Wydaje się, że notowania powinny rosnąć, tym bardziej, że zwyżce towarzyszy wyraźny wzrost obrotów.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here