Naga MarketsIzostal [IZS], Feerum [FEE] – Gorące spółki dniaSpółka zależna Stalprofilu – Izostal, poinformowała wczoraj o wygranej w przetargu Gaz-Systemu na dostawy izolowanych rur stalowych DN700 dla gazociągu Polska – Litwa o długości około 63 km. Wartość kontraktu sięga 45,9 mln zł netto. Jest to kontynuacja umowy ramowej, która zakłada dostawę rur o całkowitej długości około 1 707 km dla zadań inwestycyjnych realizowanych przez Gaz-System. Umowa ramowa została zawarta na 8 lat, a jej łączna maksymalna wartość netto to 2,79 mld zł.

  • Izostal skorzysta na budowie Baltic Pipe?
  • Feerum pokazało bardzo mocne wyniki kwartalne
  • Kursy obu spółek walczą o wybicie oporów

Warto dodać, że spółka będzie dostarczać rury do budowy gazociągu Baltic Pipe, wydaje się więc, że można spodziewać się kolejnych podobnych komunikatów. Wczoraj spółka zyskiwała przy mocnym wzroście obrotów. Sytuacja na wykresie tygodniowym nadal jednak jest słaba tzn. kurs znajduje się blisko historycznych minimów.

Izostal z kolejnym kontraktem

W ostatnim czasie zwyżka budowana była jednak przy sporych obrotach. Być może więc budowa Baltic Pipe będzie pretekstem do większych wzrostów, na razie jednak cena zatrzymała się na oporze okolic 2,80 zł.

izostal

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Feerum z argumentami do kontynuacji wzrostów

Jeden z największych w kraju producentów elewatorów zbożowych, spółka Feerum, opublikowała wczoraj raport za 2019 rok. Feerum odnotowało 18,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 7,49 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik jest sporo lepszy i spółka podkreśliła, że nie odczuwa skutków pandemii na swoją działalność. Warto dodać, że osiągnięty wynik jest rekordem w historii spółki. Zysk operacyjny wyniósł 21,31 mln zł wobec 6,41 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wzrosła o 98,7% do 31,6 mln zł.

feerum

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 242,87 mln zł wobec 128,71 mln zł rok wcześniej. Spółka podkreśliła, że spora część zysków pochodzi z rynków zagranicznych, na których chce być coraz silniej obecna. Portfel zamówień wynosi obecnie około 278 mln zł, a potencjalny portfel kontraktów na lata 2020/2021 obejmuje dodatkowe 244 mln zł. Już 1 czerwca poznamy raport za pierwszy kwartał. Na wykresie tygodniowym, cena nadal jest na dość niskim poziomie, podobnie jak wycena wskaźnikowa. Wybicie ponad 13,50 zł powinno pozwolić na kontynuację wzrostów.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Proszę o analizę spółki MBFGROUP z rynku newconnect. jest to ciekawa spółka ponieważ na wykresie 60 minutowy jest już kilka dywergencji na wskaźniku RSI w dniach 14, 18, 19 i 20 maja a na wykresie dziennym RSI notuje coraz nisze poziomy. Na jakim poziomie należy szukać wsparcia czy będzie to 4 zł lub dopiero 3,3 zł. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here