Naga MarketsIzostal [IZS], Apator [APT] – Gorące spółki dniaProducent rur Izostal, spółka zależna Stalprofilu, poinformował wczoraj o wygranej w przetargu na dostawę izolowanych rur stalowych dla gazociągu Polska – Litwa. Odcinek, którego dotyczył przetarg ma długość około 63 km. Wartość umowy to 45,9 mln zł netto. Jest to kolejny kontrakt w ramach tzw. umowy ramowej z Gaz-Systemem. Całkowita długość zapotrzebowania na rury w ramach umowy sięga ponad 1700 km.

  • Izostal potwierdził kolejny wygrany przetarg
  • Apator pokazał wyniki za pierwszy kwartał
  • Na wykresie szansa na kontynuację wzrostów

Można się więc spodziewać kolejnych wygranych przetargów. Trzeba także wspomnieć o budowie Baltic Pipe, gdyż także stwarza to korzystne środowisko biznesowe dla spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Izostal z kolejnym kontraktem

Po niewielkiej korekcie, kurs zaczyna próbować wracać do zwyżki. Na wykresie wszystko wskazuje, że podjęta zostanie druga próba sforsowania strefy oporu w rejonie 2,85 zł.

izostal


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Apator z apetytem na dalsze wzrosty

Notowany na głównym rynku, producent aparatury pomiarowej Apator, poinformował wczoraj, że są spore szanse aby zrealizować przewidziany w strategii wzrost przychodów o 10% w 2020 roku oraz wzrost EBITDA o 9%. Zdaniem prezesa spółki, z powodu pandemii będzie to trudniejsze, jednak opóźnienia w produkcji rzędu 2-3 tygodni zostaną nadrobione w miesiącach letnich. W kolejnym raporcie będzie widoczny wzrost kosztów działalności, gdyż spółka z powodu zwolnień chorobowych musiała zatrudnić nowych pracowników, a także skrócić czas pracy.

apator

W drugim kwartale spółka nie dostrzega już większych zagrożeń. “Mimo to, jeśli nie będzie zdarzeń jednorazowych, jakie miały miejsce w ubiegłym roku, to nie powinno się zdarzyć nic złego i mamy szansę to zrealizować” – podano w komunikacie. Na wykresie mamy próbę wybicia z konsolidacji zgodnie z ruchem wcześniejszego trendu. Wydaje się, że kolejna fala wzrostowa ma szansę sięgnąć oporu w rejonie 22 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here