Naga MarketsIzba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) podsumowuje swoją działalność i zaprasza nowe podmioty do współpracy. 

W przesłanym nam komunikacie Robert Wojciechowski, prezes IGBiNT, podsumowuje ostatnie dwa lata działalności organizacji i wskazuje na ostatnie działania:

“Już w kwietniu mijają dwa lata od spotkania inicjującego założenie izby. Izbę założyło lub później dołączyło do niej ponad 160 firm. Do dziś IGBiNT stworzyła pierwszy w Europie i drugi na świecie Sąd Arbitrażowy z międzynarodowym składem arbitrów. Poprzez swoich członków aktywnie działa na rzecz rozwoju rynku blockchain i walut cyfrowych.

W ostatnim tygodniu jej zarząd wspierany mocno przez swoich członków przygotował i wysłał pisma z konkretnymi propozycjami wsparcia dla pracodawców, które dot. działań w dobie epidemii koronawirusa, ale i po niej. Członkowie izby w pismach skierowanych między innymi do prezydenta i premiera wskazali, w jaki sposób technologia blockchain i waluty cyfrowe mogą szybko odbudować gospodarkę Polski po pandemii.”

IGBiNT a sprawa Bitmarketu

Warto przypomnieć też, że podmiot angażuje się w sprawę upadku giełdy Bitmarket i pomocy poszkodowanym.

Izba wspiera także poszkodowanych w sprawie Bitmarketu, przygotowała między innymi wzory dokumentów pozwalające na zgłaszanie spraw do prokuratury – dodaje Robert Wojciechowski.

Zapraszamy do współpracy

Zgodnie z zapewnieniami Wojciechowskiego, liczba członków izby ciągle rośnie. Oczywiście nowi członkowie są mile widziani. W tym miejscu znajdziecie deklaracje członkowskie, które umożliwią wam dołączenie do organizacji.

O Izbie

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii jest inicjatywą przedsiębiorców zapoczątkowaną na forum.bitcoin.pl. W dniu 26 kwietnia podobna inicjatywa została ogłoszona przez giełdy kryptowalut w Japonii.

Wedle polskiej litery prawa Izba posiada ustawowe możliwości umożliwiające jej reprezentowanie interesów całej branży blockchain i nowych technologii w rozmowach z organami rządowymi.

Po raz pierwszy publicznie pomysł powstania izby gospodarczej był przedstawiony przez Sławomira Cieślińskiego, na pierwszych spotkaniach Strumienia Blockchian i Kryptowaluty prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji jeszcze w 2016. Szerokiej publice pomysł powołania bytu godnego reprezentowania środowiska w rozmowach z rządem został przywołany przez Minister Annę Streżyńską w dniu 23 lutego 2018 r. na premierze filmu „Krypto” w warszawskim kinie LUNA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here