Naga MarketsIDMPolski podmiot zrzeszający przedsiębiorstwa finansowe – Izba Domów Maklerskich – opublikowała dzisiaj oficjalne stanowisko do wyemitowanego przez TVP1 programu „Chodzi o pieniądze”, gdzie poruszono tematykę podmiotów łamiących przepisy prawa w zakresie inwestowania na rynkach finansowych, stanowczo odcinając się od opisywanych w materiale praktyk.


Stanowcze nie dla „Łowców frajerów”

W dokumencie IDM czytamy między innymi, że informacje przekazywane przez środki masowego przekazu pokrywają się z informacjami posiadanymi przez Izbę. Instytucja jednocześnie podaje, że w przeszłości wielokrotnie przekazywała już odpowiednim organom administracyjnym informacje na temat działalności podejrzanych firm finansowych:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Izba i zrzeszone w niej biura i domy maklerskie po raz kolejny kategorycznie odcinają się od praktyk stosowanych przez podmioty opisane m.in. w artykule „Łowcy frajerów” na portalu Money.pl oraz w programie „Chodzi o pieniądze” wyemitowanym 5 grudnia br. przez TVP1. Praktyki te nie mają nic wspólnego z rzetelnym świadczeniem usług inwestycyjnych. Uważamy, że podmioty te, działające niezgodnie z przepisami polskiego prawa, powinny zostać natychmiast wyeliminowane z obrotu gospodarczego i prawnego.” – możemy przeczytać w oświadczeniu

Natarczywe nagabywanie klientów

Praktyki telefonicznego nagabywania klientów i zachęcania ich do inwestycji – ciężko życiowych oszczędności – jest całkowicie sprzeczne z zasadami prawa, a przede wszystkim etyki świadczenia usług inwestycyjnych. Jedynie osoby z odpowiednimi licencjami i zatrudnione w instytucjach posiadających zezwolenia na świadczenia usług doradczych mogą oferować consulting w zakresie rynków kapitałowych, czy też instrumentów pochodnych.

O kolejnym przykładzie atakowania klientów przez telefon informowaliśmy wczoraj – grupa Trading Jam Session przedstawiła nagranie, w którym pracownik Vortex Assets namawia rozmówcę na zdeponowanie środków i trading w oparciu o porady i wytyczne podawane przez instytucję. Z ustaleń Comparic.pl wynika, że przedsiębiorstwo nie posiada regulacji żadnego z europejskich brokerów, ani paszportu regulacyjnego, który pozwalałby mu świadczyć usługi FX/CFD OTC na terenie Polski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here